Zero Waste та дитяча гігієна

У цьому розділі ви дізнаєтесь про засоби та підходи, що дозволять скоротити використання одноразових підгузків: це використання багаторазових альтернатив, висаджування та раннє привчання до горщика. Ми ділимося корисною інформацією, порадами та власним досвідом, щоб ви могли спробувати саме той спосіб, що підійде вам!

факти

Чому варто відмовитися від одноразових підгузків?

Багаторазові альтернативи одноразовим підгузкам

Є різні замінники одноразових підгузків, що підходять для різних ситуацій. Якщо ця тема для вас нова, тут ви зможете дізнатися більше про кожен з них: які бувають, як працюють, як підібрати тощо. Обирайте, що цікавить найбільше, та клікайте на картинку.

Багаторазові підгузки

Тренувальні трусики

Підгузки для плавання

Багаторазові пелюшки

Перші спроби використання багаторазових засобів можуть бути не такими ідеальними, як хотілося б. Як і будь-яка нова звичка, ця зміна потребує часу, щоб розібратися з нюансами використання, підлаштуватися під режим дня та підібрати правильний розмір.

Висаджування немовлят

Це, мабуть, найстаріший метод гігієни немовлят. Для того, щоб дитина сходила в туалет, її притримують над мискою, горщиком, ванною чи унітазом. Головне в цьому методі — навчитися помічати дрібні зміни в поведінці дитини, які сигналізують, що їй треба в туалет.

Як розібратись, що це за зміни в поведінці, і почати звертати на них увагу?

Все доволі індивідуально, але такими “знаками” можуть бути плач, крехтіння, підгинання ніжок, активні пуки, звуки та гримаси, ніби дитина тужиться. Детальніше про цей метод можуть розповісти мами, які практикують висаджування зі своїми дітьми. Розповідаємо про їхній досвід у статті про висаджування та багаторазові підгузки, а також у відео:

Раннє привчання до горщика

“Раннім” називаємо його лише тому, що побутує думка: до двох років можна навіть не пробувати знайомити дитину з горщиком. Ми розбиралися, чому це не так, і чому привчання до горщика у віці до одного року — не раннє, а цілком своєчасне.

Цьому методу привчання до горщика присвячена ціла книга – “Lose the Diapers!”. Її написала Марія Качмар, канадійка українського походження, педагогиня та мама двох донечок. Книга написана англійською мовою та є бестселером на Амазоні.

Згідно з науковими дослідженнями, на яких базується книга, найоптимальнішим часом для раннього привчання до горщика є період між 6 і 10 місяцями життя. Тоді дитина вже вміє впевнено сидіти, але ще не навчилась ходити і не піде з горщика досліджувати світ. Книга презентує структурований та вичерпний огляд поширених методів привчання до горщика, крос-культурні та історичні підходи, основи біології немовлят, історію появи та причини популярності одноразових підгузків, перелік їх замінників і, власне, альтернативний метод привчання до горщика.

Ми вирішили, що ця інформація має бути доступна українським батькам. Тому в 2021 році запустили збір на Спільнокошті, щоб перекласти та видати “Lose the Diapers!” українською. Перший наклад от-от буде надрукований, і частина його поповнить бібліотеки пологових та жіночих консултацій.

На нашій фейсбук-сторінці є запис презентації книги з авторкою та перекладачкою (доречі, вони обидві успішно випробували метод на своїх донечках). У відео ви почуєте більше про книгу та сам метод, а за цим посиланням ви можете дізнатись про те, які переваги дає саме такий підхід до знайомства з горщиком.

наші проєкти

інше за темою