Проєкт “Підгузки – зайві!”

Ми, громадська організація Zero Waste Lviv, хочемо видати книгу «Підгузки – зайві!», яка допоможе батькам привчити дитину до горщика швидше і вбереже довкілля від зайвого сміття. Цю книгу написала Марія Качмар – канадійка українського походження, педагогиня та мама двох донечок. Книга доступна англійською мовою та є бестселером на Амазоні.

114852 грн ми зібрали на Спільнокошті, щоб перекласти та видати «Lose The Diapers» українською мовою. Це 52% від суми 220000 грн, яку ми хотіли зібрати. Але цих коштів достатньо аби видати перший тираж книги “Підгузки – зайві!”. Книг буде менше, але вони потраплять до мамів/батьків та лікарів.

В клубі жертводавців аж 170 прекрасних доброчинців. Дякуємо їм і всім, хто нам допомагав. Кампанія на Спільнокошті тривала 100 днів, але для нас це лише початок. 

 

Більше про книгу «Підгузки – зайві!»

Згідно з науковими дослідженнями, на яких базується книга, найоптимальнішим часом для раннього привчання до горщика є період між 6 і 10 місяцями життя. Тоді дитина вже вміє впевнено сидіти, але ще не навчилась ходити і не піде з горщика досліджувати світ.

Книга презентує структурований та вичерпний огляд поширених методів привчання до горщика, крос-культурні та історичні підходи, основи біології немовлят, історію появи та причини популярності одноразових підгузків, перелік їх замінників і, власне, альтернативний метод привчання до горщика.

Описаний в книзі метод сформувала й апробувала авторка Марія Качмар, а перевірила на власному досвіді перекладачка Люба Бокало. Цей спосіб, переконують вони, має такі переваги:

  • допоможе дітям стати самостійними;
  • заощадить сімейні кошти;
  • збереже нерви батьків (бо на момент найбільш кризових періодів свого розвитку дитина вже матиме сформовані навички користування горщиком);
  • позбавить довкілля зайвого сміття.

Що більше батьків дізнається і випробує альтернативний і простіший метод привчання до горщика, то більше діток будуть вільні від підгузок, а природа – від відходів, які не переробляються. 

Підтримати на Спільнокошті нас вже не можна, але ще можна зробити це у нас на сайті. Просто до пожертви допишіть примітку «На «Підгузки – зайві!»

Марія Качмар, авторка книги, педагогиня, мама двох донечок, канадійка українського походження.

«Раннє привчання до горщика це позитивний процес. Коли його відкласти на два з гаком роки, тоді дитина вже вміє говорити «ні», вона вже вирішує, що не хоче зараз сидіти, а хоче робити щось своє. 

Але наше тіло створено так, що ці рефлекси мають розвиватись впродовж першого року життя. Адже м’язи малого тазу розвиваються швидше, а якщо відкладати до пізнішого віку, то для дитини це буде важче. Важливо практикувати привчання до горщика у ранньому віці. Ми вчимо дітей самостійності з маленьких кроків. Але у суспільстві прийнято вважати, що дитина вирішує, коли їй сідати на горщик. Парадокс, але ніхто не каже: «Ми не будемо давати дитині виделку, допоки вона сама її не візьме на кухні» або «не будемо її вчити мити руки, нехай сама вирішить, що вона хоче чисті руки». Тому важливо, щоб батьки мали правдиву інформацію».

Ірина Миронова, голова Zero Waste Lviv

«Попри те, що це дуже особиста, інтимна, персональна тема, вона має глобальне значення. Ми жодним чином не звинувачуємо мам і тат (й усіх, хто доглядає за малечею) у використанні одноразових підгузків. Ні! Ми хочемо показати альтернативу, яка є корисною для дітей та дружньою до довкілля.

Цей проєкт допоможе зменшити кількість використання одноразових підгузків. Але не за рахунок невеликої кількості людей, які від них відмовляться взагалі. А завдяки зменшенню тривалості використання в житті дитини. Хочемо, щоб діти переходили на добру для їхнього здоров’я та розвитку безсміттєву альтернативу швидше, а не ставали заручниками одноразових підгузків».

Люба Бокало, перекладачка та координаторка проєкту, яка випробувала описаний в книзі метод зі своєю донечкою.

«Так, ми користувались підгузками на початку, як тільки Софійка народилась. Ми не купували найдорожчі підгузки, але й не найдешевші середній ціновий сегмент. Я підрахувала, що ми б витратили додаткові 16 тисяч гривень, якщо б наша дитина ще не вміла проситись на горщик до 2,5 років. Ми поступово відмовлялись від підгузків: на підстраховку мали завжди та в дорогу. Повністю перейшли на горщик, коли їй було 1 рік і три місяці».

Більше інформації:

10 причин підтримати проєкт
Презентація проєкту: онлайн трансляція
Користь від раннього привчання до горщика
Чому команда Zero Waste Lviv стільки говорить про одноразові засоби гігієни?