багаторазові підгузки

З чого зроблені?

Багаторазовий підгузок складається з самого підгузка та вкладки, що поглинає рідину. Зовнішній підгузок шиють із водонепроникної тканини та мікрофлісу/мікрофібри, між якими є кишенька для розміщення вкладки. Також є моделі, у яких зовнішній підгузок складається лише з шару водонепроникної або мембранної тканини, а вкладка кріпиться всередині кнопками. 

Вкладки в підгузок поділяють:

  • за кількістю шарів (3-, 4-, 5- та 6-шарові);
  • за матеріалом (мікрофібра, бамбук, муслін, вугільна фібра чи їх комбінації наприклад, вугільна фібра зовні та декілька шарів бамбуку всередині). 

Як користуватися?

Перед першим використанням підгузка його та вкладку необхідно випрати. Деякі вкладки проявляють свої властивості вбирати рідину після декількох циклів прання. Оскільки зовнішній підгузок містить водонепроникну тканину або мембрану, прати його потрібно при температурі не вище 60°С, без використання агресивних плямовивідників, відбілювачів чи пом’якшувачів для тканини, не прасувати, не сушити в сушарці, на батареї чи під прямим сонячним промінням. Вкладки не містять мембрану, тож для них підходять вказані способи догляду і навіть допускається прання при вищих температурах за потреби.

Найоптимальніше прати вкладки та підгузки у пральній машинці при 30°С разом з іншими дитячими речима.

Багатьох лякає, що доведеться відпирати “номер 2”, але нічого складного у цьому немає. Найпростіше змити випорожнення сильни потоком води з крану чи душа, затерти пляму господарським милом і відправити на прання з іншими підгузками.

З віком у дитини збільшується об’єм сечового міхура, відповідно, потрібно підбирати вкладки з більшою кількістю шарів або використовувати 2-3 вкладки до одного зовнішнього підгузка для старшої дитини.

Багаторазові підгузки можна носити не тільки вдома. Для зберігання вологих використаних підгузків та вкладок є мішечки з водонепроникної тканини. 

Для нічного сну їх також можна використовувати. Треба лише правильно підібрати зовнішній підгузок та вкладки.

Як часто змінювати?

Так само, як і одноразові — як тільки підгузок стане мокрим. Новонародженому малюку — частіше (можливо, навіть раз на пів години), тоді як у однорічних малюків підгузок може залишатися сухими цілу ніч.

Ризик протікання

Такий самий, як і при використанні одноразових підгузків. Щоб мінімізувати ризик, слід відрегулювати багаторазовий підгузок під розмір дитини. Також потрібно забезпечити достатнє поглинання вологи. Для новонароджених достатньо використовувати одну вкладку, а от для однорічки — 2-3 тоненькі звичайні вкладки, або ж одну 5-6 шарову.

Основний захист від протікання забезпечує мембрана чи водонепроникна тканина. Тож варто стежити за її станом та правильно доглядати. Тріщини, потертості та відшарування свідчать, що підгузок починає втрачати свої властивості.

Як підібрати?

Зазвичай розмір підгузка регулюється кнопками або липучками. Відповідно, один підгузок можна використовувати від народження до переходу на горщик, і його не потрібно ретельно підбирати. Проте моделі деяких виробників не передбачають регулювання розміру по висоті посадки підгузка, тому в них є окремі моделі для новонароджених і старших малюків, що обираються залежно від ваги дитини. 

Скільки підгузків потрібно для початку?

В середньому для однієї дитини варто мати близько десяти комплектів підгузок+вкладка, для молодших дітей ця кількість може бути більшою. Можна почати з купівлі підгузків декількох виробників на пробу, щоб розуміти, які підходять краще, а вже тоді докупити потрібну кількість комплектів від бренда-фаворита.

Ціна

Звичайно, ціна залежить від якості матеріалів та фурнітури, що використовуються. Вартість комплекту (підгузок+вкладка) може бути в діапазоні від 150 грн за найдешевші китайські варіанти і до 800 грн і більше за підгузки з органічних та сертифікованих тканин. 

Значною перевагою багаторазових підгузків є можливість повторного використання, і не лише для однієї дитини. Такі підгузки стануть у пригоді у випадку народження молодшої дитини, їх можна віддати друзям або продати. Якщо ви підбираєте вживаний варіант, майте на увазі, що вкладки майже неможливо зіпсувати, а ось мембрана зовнішнього підгузка доволі делікатна. Якщо в оголошенні вказано, що підгузки “попрасовані” чи “випрані при 90 градусах”, то краще шукати далі.

Плюси і мінуси:

Плюси багаторазових підгузків:

  • вони економні та довговічні: ними може користуватись не одна дитина
  • мають можливість регулювання по дитині залежно від віку та фігури
  • не містять компонентів, що здатні викликати алергічну реакцію
  • на відміну від одноразового підгузка, температура в них залишається приблизно такою ж, як температура тіла дитини, що не провокує розмноження бактерій та грибів
  • з ними легко проводити “тест мокрих пелюшок”, щоб оцінити, чи достатньо їсть новонароджена дитина: у нормі кількість попісів за добу має бути не менше 10-12
  • вони можуть бути кольоровими та їх можна пошити самостійно

Мінуси багаторазових підгузків:

  • їх потрібно правильно прати, адже деколи одна помилка у догляді може зруйнувати мембрану чи відшарувати прорезинений шар від тканини
  • при використанні декількох вкладок підгузок виглядає об’ємним на дитині
  • їх використання потребує певної кількості часу для формування звички, проте це легше, ніж може здатися на перший погляд