У Львові розробили інструмент для підрахунку впливу одноразових підгузків на довкілля та сімейний бюджет

Zero Waste Lviv та компанія SoftServe презентують підгузковий калькулятор — онлайн-інструмент для підрахунку кількості використаних одноразових дитячих підгузків. Відповідно до вказаного віку калькулятор визначає, скільки підгузків уже було використано дитиною, скільки ще буде використано до моменту переходу на звичайну білизну, а також яку суму було витрачено та ще буде витрачено на їх придбання. Там же можна дізнатися про альтернативні підходи, які дозволять скоротити використання одноразових підгузків та зекономити кошти. Функціонал калькулятора буде розширюватись: скоро там можна буде оцінити різницю використання одноразових та багаторазових засобів, і не лише для підгузків.

Мета калькулятора — проілюструвати, що використання одноразових підгузків — це значне навантаження не лише на довкілля, а й на сімейний бюджет. Користувачам буде цікаво дізнатись, яке місце в структурі витрат сімʼї займають дитячі одноразові підгузки. А для декого це ще й може стати мотивацією придивитися до багаторазових альтернатив, більш дружніх до природи і гаманця. Калькулятор пропонує ознайомитися з інформацією про такі альтернативи (багаторазові підгузки, висаджування та своєчасне привчання дитини до горщика), відвідавши окремий інформаційний розділ.

“В сучасному світі важливо відмовлятися від одноразових речей та засобів і переходити на багаторазові, — розповідає Ірина Миронова, виконавча директорка ГО “Нуль відходів Львів”. — Діяльність нашої організації спрямована на те, щоб інформувати про альтернативи і допомагати на цьому шляху містянам, локальному бізнесу та владі. Усе це наближає Львів до статусу “міста нуль відходів”, і калькулятор — ще один інструмент у цьому процесі”.

Одноразові підгузки — це одна з найбільш проблемних фракцій побутових відходів. Разом із вологими серветками та одноразовими засобами менструальної гігієни вони складають близько 4% від загальної кількості відходів. Ці відходи не підлягають переробці. Вони потрапляють на звалище та сотні років забруднюють довкілля мікропластиком і токсичними речовинами. Детальніше про те, чому переробку одноразових підгузків майже не практикують у світі, можна дізнатися тут

Існують різні способи зменшити використання одноразових дитячих підгузків. Серед них — перехід на багаторазові альтернативи, висаджування і раннє привчання до горщика. Громадська організація “Нуль відходів Львів” популяризує ці методи серед батьків, а також серед сімейних лікарів та педіатрів — щоб батьки могли дізнаватися максимально різноманітну інформацію про туалетну гігієну немовлят від свого лікаря.

Розрахунок кількості використаних підгузків здійснюється на основі даних досліджень, а також опитувань та спостережень мам дітей від народження до трьох років. Для розрахунку середньої вартості одноразових підгузків різних розмірів проведено моніторинг цін на підгузки найбільш популярних брендів, представлених в українських онлайн та офлайн магазинах.

Калькулятор був розроблений в межах благодійної краудсорсингової платформи Open Tech. Технічну розробку здійснюють студенти SoftServe Академії, підрозділу Центру розвитку талантів одного з найпотужніших гравців IT-ринку України.

Калькулятор підгузків доступний за посиланням http://calc.zerowastelviv.org.ua/uk.

В майбутньому планується розширення можливостей такого онлайн-інструменту та додавання до нього інших видів відходів. Так, можна буде порахувати фінансові та довкіллєві наслідки від використання інших одноразових речей та засобів: горняток для напоїв із собою, одноразових засобів менструальної гігієни тощо.

Цей проєкт виконується в межах Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні, що здійснюється Міжнародним фондом “Відродження” за фінансової підтримки Швеції. Технічна реалізація — за підтримки Академії ІТ-компанії SoftServe у межах благодійної програми Open Tech.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *