Небезпечні відходи у Львові збирає мобільний пункт прийому Екобус, який обслуговує ДП “Боднарівка”. Сюди можна безкоштовно віддати батарейки та ртутьвмісні відходи (лампи, термометри). Просто передайте їх водію.

Екобус має графік стоянок, який оновлюється щомісяця. Знайти його можна за посиланням. Також на початку місяця ми завжди публікуємо графік на наших сторінках у фейсбуці та інстаграмі. В таблиці ви побачите місця стоянок Екобусу, а також дату і час стоянки на кожній локації.

Як здавати?

Ртутьвмісні (“економні”) лампи обов’язково запакуйте в картон, щоб лампа не розбилась при транспортуванні. Якщо “рідну” коробочку давно віддали на переробку, може підійти коробочка від ліків.

Ртутні термометри також мають бути запаковані — в картонний чи пластиковий чохол, або імпровізований чохол з картону. Зверніть увагу, що Екобус приймає лише цілі термометри! Що робити, якщо термометр розбився, читайте тут.

Батарейки та акумуятори краще пакувати в картонні коробки або пакети. Зібрані в пластикову пляшку батарейки значно важче виймати. Крім того, такі пляшки на підприємстві не зможуть відсортувати і відправити на переробку, адже вони контактували з небезпечними відходами.

Чи є обмеження?

Одна людина за один раз може здати таку кількість небезпечних відходів:

  • ртутні термометри — до 5 шт
  • лампи-“економки” — до 10 шт
  • батарейки та акумулятори — до 10 кг

Якщо ви збираєте батарейки в ОСББ і вже накопичили більшу кількість, зверніться напряму до ДП “Боднарівка”, щоб узгодити здачу. Для комерційних підприємств також є можливість здавати небезпечні відходи на утилізацію, на платній основі.

Що далі?

Зібрані відходи будуть утилізовані: з них вилучать ресурси, що можуть бути повторно використані, а небезпечні компоненти знешкодять.

Батарейки та акумулятори, зібрані від львів’ян, готують до відправки на переробки за кордон. А термометри та лампи  знешкоджують на місці на єдиному в Україні заводі з переробки ртутьвмісних відходів, що працює біля Львова. Така переробка захищає довкілля від потрапляння отруйних речовин, яке може статися внаслідок попадання небезпечних відходів на полігони.

Тож ніколи не викидайте ртутьвмісні лампи, термометри та батарейки у смітник, а передавайте їх на утилізацію в Екобус!

Цей проєкт виконується в межах Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні, що здійснюється Міжнародним фондом “Відродження” за фінансової підтримки Швеції.