Zero Waste Lviv проводить дослідження стану відходів під час війни

Ми розпочали новий проєкт – «Дослідження стану сектору управління твердими побутовими відходами під час російської агресії в Україні у приймаючих громадах». Дослідження будуть проведені у Львові та Полтаві – двох містах, які з перших днів повномасштабного вторгнення агресора прийняли велику кількість внутрішньо переміщених осіб. Війна принесла зміни у ці опорні міста. Змінилася і кількість мешканців, і склад відходів, які утворюються. Цю проблему ГО «Нуль відходів Львів» досліджуватиме у співпраці з ГО «Еколтава», кожна у своєму місті.

Метою проєкту є дослідити ситуацію з побутовими відходами в цих приймаючих громадах та розробити рекомендації щодо ефективного та раціонального управління побутовими відходами в умовах воєнного часу.

Ця тема для Zero Waste Lviv не нова. Адже з початком війни ми багато працюємо над зменшенням кількості обігу одноразового пластику. Зокрема, це співпраця з рестораторами, закладами, які готували їжу для переселенців. Ми забезпечили їх багаторазовою тарою для доставки їжі, а для харчування у місцях перебування ВПО, захисників, тероборони закупили багаторазовий посуд і посудомийну машину. Детальніше про ці реалізовані заходи описано ТУТ. В межах проєкту «Органічні відходи в часі війни» на заміну одноразовому пакованню закупили набори багаторазових контейнерів для ВПО, які мешкають у модульному містечку.

В процесі роботи, окрім великої кількості відходів одноразового пластику, ми ідентифікували ще одну важливу проблему – відходи гуманітарної допомоги. Про те, як надавати благодійну допомогу, щоб вона дійсно була помічною, описали ТУТ. Тему продовжуватимемо досліджувати і далі у цьому проєкті.

В ході проєкту ми:

  • Проаналізуємо морфологічний склад відходів у період воєнного стану на прикладі Львова та Полтави.
  • Проведемо глибинні інтерв’ю з волонтерами, які працюють з гуманітарною допомогою стосовно управління відходами у точках отримання такої допомоги.
  • Складемо перелік виробників екологічних товарів на заміну пластиковому одноразовому посуду для потреб тероборони та ВПО.
  • Розробимо рекомендації для населення, органів місцевого самоврядування, волонтерів стосовно мінімізації використання одноразових пластикових виробів під час військових дій чи будь-яких надзвичайних ситуацій, що можуть викликати значну міграцію людей до міст. На їх основі будуть створені інформаційні матеріали щодо правильності сортування побутових відходів для населення (брошури, буклети, інфографіки).
  • Перекладемо українською мовою Директиву ЄС 2019/904 Європейського Парламенту та Ради про зменшення впливу окремих пластикових виробів на довкілля від 5 червня 2019 року та дослідження нюансів користування пластиковими виробами одноразового використання згідно зазначеної Директиви.

Результати дослідження та рекомендації презентуємо під час онлайн події.

Нагадаємо, що разом із ГО «Еколтава» ми вже проводили дослідження «Про утворення відходів під час пандемії Covid-19». Цього разу спільно дослідимо про вплив війни.

Цей проєкт виконується в межах Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні, що здійснюється Міжнародним фондом «Відродження» за фінансової підтримки Швеції.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *