10 причин підтримати проєкт «Підгузки — зайві!»

 

Команда Zero Waste Lviv запустила проєкт на Спільнокошті, щоби зібрати гроші на переклад та видання книги «Lose the Diapers» Марії Качмар (педагогиня, мама двох дівчат, яка походить з України, але народилась в Канаді). Ця книга дуже корисна для українських сімей і нашого довкілля. Ось 10 причин, чому її варто підтримати грошима чи поширити інформацію про кампанію на спільнокошті.

  1. Допоможе дітям стати самостійними. Книга «Підгузки — зайві!» допоможе багатьом сім’ям навчити малят самостійно користуватись горщиком чи проситися в туалет ще до першого року життя. Так дітки будуть рости більш самостійними та менш залежними від своїх батьків чи опікунів.
  2. Позбавить довкілля зайвого сміття. Використані одноразові підгузки — це тверді побутові відходи, що не переробляються. Бо дуже дорого і затратно в часі. Тож їх просто викидають на смітники. У перші місяці життя немовляти потрібно від 8 до 12 підгузників на день. У дво-три річному віці дитина потребує до 2-3 підгузків на день. Це від 3 до 5 тисяч на одну дитину. Орієнтовна середня вага одного підгузку після використання становить 200 грамів, а це 0,4-2 кг відходів на день у сім’ї з однією маленькою дитиною, і за 2-2,5 роки на звалищах осяде до 2 тонн одноразових підгузків.
  3. Багато сімей дізнаються про простіший — змішаний — метод привчання дитини до горщика. Метод Марії Качмар дозволяє використання одноразових підгузків. Книга не пропонує відмовитись від підгузків взагалі. У ній описані змішані способи привчання дитини до горщика. Це допоможе зменшити період часу в житті дитини, коли їй потрібні підгузки. Так кожна дитина, чиїм батькам трапиться ця книга, буде продукувати менше сміття. 
  4. Вбереже багатьом батькам нерви. Зазвичай батьки починають вчити дитину користуватись горщиком, коли дитині вже 2 і більше років (перед садком). Але саме в цей час дитина вступає в кризовий період свого життя, який знаний як «криза трьох». Це непростий період, коли процес привчання до горщика аж ніяк не спрощує батьківські будні. 
  5. Допоможе сім’ям зекономити сімейний бюджет. 16 тисяч гривень на рік. Саме стільки зекономила Любов Бокало, яка випробувала метод, описаний в книзі. Вона перекладає цю книгу та координує проєкт.
  6. Вийде + 1 україномовне видання. Для нас, сподіваємось для вас також, дуже важливо, аби наукова інформація була доступна українською мовою. Це збільшить кількість якісного українського контенту та відкриє доступ до інформації більшій кількості українців.
  7. Українські лікарі отримають доступ до сучасних наукових досліджень. Книга «Підгузки — зайві!» ґрунтується на багатьох наукових дослідженнях. Окрім того, команда проекту додасть до української версії ті наукові дані, які збирали та аналізували вже після виходу книги англійською мовою. Після втілення задуманого частину накладу буде передано в пологові будинки та профільні лікарні. 
  8. Батьки чи опікуни матимуть достовірну інформацію вже. «Підгузки — зайві!» видадуть не лише в паперовому, але й в аудіо та електронному форматах. Не потрібно буде витрачати багато часу на пошуки інформації в інтернеті.
  9. Методика вбереже багатьох дітей від побічних ефектів використання підгузників. Одноразові засоби часто можуть спричиняти у малечі алергію, пелюшковий дерматит та інші неприємні подразнення шкіри в області геніталій. А так дітки будуть почувати себе здоровішими та зможуть насолоджуватись дитячими пригодами без перешкод.
  10. Підтримати проєкт = підтримати Zero Waste Lviv. Разом ми зробимо наш збір коштів успішним. А команда проєкту не зупиниться лише на виданні книги, а працюватиме над поширенням актуальної наукової інформації і надалі. 

Підтримайте проєкт «Підгузки — зайві!» на Спільнокошті.

 

3 thoughts on “10 причин підтримати проєкт «Підгузки — зайві!»

  1. Щелканова Вікторія каже:

    Я з вами! Цілком підтримую ідею. Моїй донечці 3 місяці . З першого місяця ми відмовились від підгузок , на ніч або на прогулянку вдягаю багаторазовий підгузок. Знаю по хвилинно коли моя дитина хоче випорожнитися! Хочеться усьому світу прокричати що б люди схаменулись і відмовились від підгузків, це реально і вже дуже багато мам у цьому переконалися. Та на жаль матусі з мого оточення не поспішають , мовляв я не хочу гратися з таким.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *