Експерти Zero Waste Lviv провели морфологічний аналіз відходів у одному із львівських ОСББ

Багато зіпсованої їжі (майже 80 кг), скляна і пластикова тара, бляшанки, папір і картон – це далеко не все, що могло б не опинитися у баці зі змішаними відходами, адже така сировина піддається переробці, а органіка – компостуванню.

Експерти Zero Waste Lviv провели морфологічний аналіз відходів у одному із львівських ОСББ. Серед його мешканців є і місцеві, і ВПО, які переїхали у Львів у часі війни.

Попри те, що поруч із контейнерами для змішаних відходів стоять і окремі баки для органіки, для скла, спеціальна сітка для ПЕТ-пляшок, цю вторсировину мешканці чомусь не відсортовують.

Серед знахідок були і використані батарейки, які є небезпечними відходами. Вони потребують правильної утилізації. Нагадаємо, що збір батарейок і інших небезпечних відходів у Львові проводить ДП «Боднарівка». Розклад стоянок Екобуса ми щомісяця публікуємо на наших сторінках у соцмережах.

Після того, коли була відібрана уся органіка і вторсировина (їх передадуть на переробку), бак спорожнів майже на половину.

“Дослідження морфологічного складу відходів надзвичайно важливе для розуміння реального стану з відходами та ресурсами. Такий аналіз у цьому ОСББ ми провели вдруге. Тож хочемо порівняти які зміни відбулися, зокрема в часі війни. Детальніше про усі результати опишемо згодом”, – прокоментувала Ірина Миронова, виконавча директорка Zero Waste Lviv.

Нагадаємо, що чим менше змішаних відходів – тим менше доведеться платити за їхній вивіз. Тож роздільний збір економічно вигідний мешканцям.

Аналіз морфологічного складу відходів є частиною проєкту «Дослідження стану сектору управління твердими побутовими відходами під час російської агресії в Україні у приймаючих громадах», який ГО «Нуль відходів Львів» проводить спільно з ГО «Еколтава». Цей проєкт виконується в межах Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні, що здійснюється Міжнародним фондом «Відродження» за фінансової підтримки Швеції.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *