У Львові відбудеться дискусія: «Регіональний план управління відходами у Львівській області: Затвердити не можна відхилити»

У фокусі цієї дискусії буде Проєкт постанови КМУ «Про затвердження Порядку розроблення та затвердження регіональних планів управління відходами», що оприлюднений 9 січня 2023 року на сайті Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України до консультацій з громадськістю. Представники громадськості, міської та обласної влади, а також бізнесу обговорюватимуть поданий до розгляду документ і чи відповідає проєкт Регіонального плану управління відходами у Львівській області до 2030 року цій постанові.

Подія відбудеться 27 січня о 15:00 у форматі онлайн трансляції на ресурсах медіа-хабу «Твоє місто».

Щоб долучитися до перегляду дискусії і поставити запитання учасникам, просимо заповнити РЕЄСТРАЦІЙНУ ФОРМУ.

«Цим заходом ми хочемо розпочати публічну дискусію, яким чином слід доопрацьовувати проєкт Регіонального плану управління відходами у Львівській області із залученням усіх зацікавлених сторін. Для нас важливо, щоб цей стратегічний документ був напрацьований згідно з ієрархією управління відходами, де заходи із запобігання утворенню відходів, підготовки до перевикористання, роздільного збору та матеріального перероблення ресурсоцінних відходів мали найвищий пріоритет», – прокоментувала Ірина Миронова, виконавча директорка ГО «Нуль відходів Львів».

Зауважимо, що у інших областях України такі плани уже розроблені й затверджені. У вересні 2021 року Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів затвердило Методичні рекомендації з розроблення регіональних планів управління відходами. Тож важливо підняти питання доопрацювання регіонального плану управління відходами (РПУВ) Львівщини.

Серед питань до обговорення:

 • Які основні вимоги до РПУВ та процесу затвердження згідно проєкту постанови?
 • Чи відповідає РПУВ Львівської області положенням постанови?
 • Чи враховує РПУВ Львівської області підходи zero waste і що у ньому упущено? Чого критично бракує?
 • Які зміни впродовж останніх років відбулися у Львові у питаннях управління поводження з відходами? Що важливо врахувати при розробці національного плану, щоб не зневілювати ці зміни? Адже на основі регіонального плану у майбутньому має напрацьовуватись міський план управління відходами.

Свою участь у дискусії уже підтвердили:

 • Ірина Миронова, виконавча директорка ГО «Нуль відходів Львів»;
 • Ольга Мелень-Забрамна, керівниця юридичного відділу МБО «Екологія Право Людина»;
 • Ганна Башта, заступниця директора департаменту екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації;
 • Петро Кінаш, керівник управління з питань з поводження з відходами Львівської міської ради;
 • Тарас Калужний, директор ЛКП «Зелене місто»;
 • Богдан Михалусь, директор компанії «Грінера Україна»;
 • Ростислав Пошивак, директор департаменту міського господарства Дрогобицької міської ради;
 • Ігор Пастущин, начальник управління житлового господарства Стрийської міської ради.

Цей захід відбудеться в межах проєкту «Аналіз i моніторинг впровадження національної політики та регіональних стратегій щодо поводження з ТПВ в областях Карпатського регіону України», який ГО «Нуль відходів Львів» реалізовує у співпраці з ГО «Екосфера» в межах Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні, що здійснюється Міжнародним фондом «Відродження» за фінансової підтримки Швеції.

3 thoughts on “У Львові відбудеться дискусія: «Регіональний план управління відходами у Львівській області: Затвердити не можна відхилити»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *