Як минули ваші свята? Ми сподіваємося, що радісно і весело. Тепер лиш час розібратися із всіма їхніми залишками. Скоріш за все, у вас в холодильнику вже не залишилось їжі, але якщо все ще є, то читайте про те, як ці страви та продукти не змарнувати. Прибираєте свою домівку від святкового декору?  Тут можна прочитати, що зробити із різдвяними прикрасами, а тут як правильно утилізувати чи зберегти ялинку.

Останнє, що залишилось після свят, – подарунки: якщо ви не встигли перевчити своїх друзів та близьких до списків бажань і вам все ще дарують непотрібні подарунки. Давайте розберемося і з цим.

 

Непотрібні подарунки. Що зробити?

Подарувати

Пам’ятайте про подарунки, які вам не сподобались чи не підійшли: немає такого поняття, що подарунки не можна передаровувати. Якщо вони принесуть комусь радість, то чому ж ні) Тільки якщо знаєте, що річ буде корисною або принесе радість. Не потрібно дарувати, щоб тільки позбутися і винести зі свого дому. Так ви захаращуєте комусь дім і собі карму. Якщо кандидатів та кандидаток на подарунки немає, то пошукайте у наступних варіантах. 

Продати

Також будь-які речі, навіть подарунки 😉 Продавати можна на різноманітних платформах або в соцмережах. Точно знайдуться люди, яким приглянуться ваші подаруночки.

Віддати

Отак от просто можна віддати «за дякую» або в обмін на щось незначне (типу солодощів чи фруктів) на тих же онлайн-платформах з продажу вживаних речей. 

Віддати на благодійність

Очищає простір навколо вас і додає плюсів в карму. Іграшкам радітимуть у дитячих будинках чи сім’ї, де не можуть собі дозволити розкоші купувати багато іграшок. Одяг завжди доречний у благодійних організаціях, які допомагають багатодітним сім’ям, чи сім’ям, яким бракує грошей на одяг. 

Правильні подарунки. Можна змарнувати?!

Ще й як! Жоден подарунковий сертифікат в улюблену крамницю чи подарунок-емоція нічого не вартують, якщо їх не використати. Більшість з них мають термін придатності, зазвичай, від місяця до року часу. Тому передивіться всі ваші сертифікати і не змарнуйте бажання рідних зробити вам приємність.

 

Паковання від подарунків

От вона справжня біда) Більшість подарунків і так запаковані у свої коробки та пакети, але в бажанні принести ще більше відчуття свята та сюрпризу, подарунки пакують в обгортковий папір і додають декор. Тут вже як фантазії вистачить: від делікатної гілочки ялинки чи гостролисту до гігантських бантів з новорічними іграшками. В жодному разі не засуджуємо. Рідні точно хочуть зробити вам приємність. Тому тепер варто все це правильно розібрати.

Подарунковий папір рекомендуємо зберегти. Йому можна знайти безліч застосувань у наступному святковому сезоні:

  • обгорнути подарунки повторно
  • зробити святкові декорації (наприклад, ялинкові прикраси чи гірлянди)
  • можна організувати святкові майстерки з дітьми
  • використати для карти бажань чи мудборду 
  • прикрасити свій щоденник новими аплікаціями
  • ваші варіанти пишіть у коментарях нижче

 

Якщо серед паковання був живий декор, то він може ще поприкрашати ваш дім, а потім не забудьте його компостувати. Тут можна прочитати все про це 😉

Якщо був інший новорічний декор (до прикладу, ялинкова прикраса), то збережіть її собі до колекції.

Фух. Здається, від свят вже немає залишків. Чи є? Діліться своїми післясвятковими думками. Будемо також раді вашим відгукам на поради, які підготували ми: що було корисно, чого хочеться більше і розгорнутіше, та які теми були б також цікаві для вас. Чекаємо на ваші думки на наших сторінках у фейсбук та інстаграм.