Коли, як не на зимові свята, хочеться, щоб домівка гарно сяяла і була прикрашеною!) Але рано чи пізно прийде час розпрощатися і зі святковим декором. Давайте зробимо це також екологічно: правильно позбудемось непотрібного, а все, що пригодиться наступного року, збережемо.

Ялинкові прикраси

Знімаємо всі прикраси і гарно очищаємо ялинку від всіх стрічечок і блискучих залишків. Ялинку віддаємо на правильну утилізацію або безпечно зберігаємо до наступного року. Про те, як це зробити, читайте в попередній серії #залишкисвята. Ялинкові прикраси також протираємо від пилюки.

Різдво – це час максимального затишку. Ми оточуємо себе лише улюбленими людьми та речима. Давайте проведемо ревізію іграшок. Ділимо їх на дві купки: залишаємо і позбуваємось. Ті, що залишаємо, складаємо акуратно, щоб наступного сезону все було цілим. Це особливо важливо, якщо іграшки у вас скляні. 

Можете написати список: скільки і яких іграшок вам не вистачає, а можете і одразу вигідно прикупити потрібне на розпродажах святкового декору. Але домовляємось вже з порогу – нічого зайвого. Тільки те, з чим склалася любов (або, як пише нам Марі Кондо, що випромінює щастя). Зверніть вашу увагу на іграшки з дерева, скла, в’язані, гачковані чи керамічні ручної роботи. А якщо у вас є діти, то підготуйтеся заздалегідь і зробіть іграшки власноруч до наступного святкового сезону.

Гірлянди та ліхтарики 

Гірлянди огляньте на присутність голок з ялинки чи інших непотрібних елементів. Також перевірте, чи всі лампочки світяться. Якщо є така можливість і потреба, то замініть несправні. У випадку, коли гірлянда працює від батарейок, витягніть їх, щоб до наступного року гірлянда не стала непридатною (батарейки можуть окислитись і заіржавіти всередині контролера) . Також вашу гірлянду можна апдейтнути і екологізувати: заплануйте придбати акумулятори, якщо раніше їх не використовували. А відпрацьовані батарейки правильно утилізуйте: не викидайте у смітник, а віднесіть до спеціальних боксів для прийому або віддаєте в Екобус. 

 

Живі прикраси

Якщо у вас є  різдвяні віночки, якісь букети чи прикраси на столі з гілочок ялинки та інших рослин, то їх також необхідно правильно утилізувати: компостувати або здати разом з ялинками.

Якщо обов’язковими атрибутами вашого різдвяного інтер’єру є традиційні дідух та павук, то ви їх можете зберегти до наступного року, акуратно спакувавши, або, вже якщо настав час, то компостувати.

Їстівний декор

Дуже зеровейстно і гарно використовувати їстівний декор: палички кориці, цитрусові, інші різні прянощі, ммммм… Всі ці запахи асоціюються у нас з Різдвом. 

Палички кориці треба зняти з ялинки і/чи різдвяного вінка. Їх цілком можна промити від пилу і використати, до прикладу, в глінтвейн 🙂

Ще часто як різдвяний ароматизатор для дому використовують вази з апельсинами, проштрикнутими суцвіттями гвоздики. Це дуже гарно і ароматно. 

Такі апельсини з гвоздикою або відправляємо разом в глінтвейн, або витягаємо гвоздику і з’їдаємо апельсини. Шкірки апельсинів використовуємо для ароматизації універсального засобу для прибирання, або можемо засушити для запаху. Кінцевий варіант: все відправляємо в компост.

А ще ми знаємо, що хтось із вас тооочно випікали імбирні пряники. Перевага цієї випічки – тісто, яке може не псуватися протягом довгого періоду часу. Тому ви цілком можете спробувати зберегти їх до наступного року. Але ми сподіваємося, що ви їх потроху з’їдали і вже нічого й не залишилось.

Інший святковий декор

Чим ще ми декоруємо свої домівки? Трендові зараз паперові зірки протираємо і запаковуємо до наступного року. Лампочку зсередини викручуємо і перевіряємо, чи вона у вас LED. Якщо ні, то допишіть у список покупок. Енергоефективність наше все 😉

Свічки можуть використовуватись круглий рік, але взимку вони додають особливої атмосфери та затишку. Тому просто допалюйте їх в задоволення. Якщо свічка в якійсь ємності, то, скоріш за все, вона дуже гарна і її можна ще довго перевикористовувати як склянку, горнятко, підставку для канцелярського приладдя, в ванній для ватних паличок чи дисків. Ще можна придумати безліч варіантів. Ну або правильно утилізуйте, якщо не хочете зберігати. Але ми закликаємо вас до реюзу.

 

А який у вас був декор цьогоріч: по-багатому чи мінімалістичний, переймаєте західні традиції, чи надаєте перевагу народним українським звичаям прикрашання – соломі, павукам і дідуху? Діліться з нами в коментарях, який різдвяний екологічний декор використовуєте, як зберігаєте до наступних свят і куди віддаєте на утилізацію непотрібне. Будемо раді почути і поспілкуватися. ✨