Як уникнути переплат за вивезення відходів

З 1 липня у Львові зросли тарифи на вивезення відходів. П’ять компаній-перевізників пропонують наступні тарифи:Але ціна — не єдине, на що варто звертати увагу. Ось наші рекомендації, як можна уникнути переплат: 

Обирайте роздільний збір 

Насамперед запитайте, чи перевізник пропонує роздільний збір відходів: органіки та вторсировини (скло, пластик та інша вторсировина).

У цьому випадку вторсировину та органіку перевізники вивозять безкоштовно. Мешканці сплачують тільки за вивезення змішаних відходів, що не підлягають переробці і які везуть на захоронення на полігон. 

За відсутності роздільного збору скляна тара (пляшки і банки) займає багато місця в контейнерах та збільшує загальну вагу зібраних відходів. Багато обʼєму також займає пластик, особливо пляшки з-під напоїв та одноразові контейнери. Тому контейнери швидко переповнюються. А ще органічні відходи у суміші з пластиком швидко починають гнити і створюють неприємний запах.

Якщо обрати низький тариф без роздільного збору, відходи накопичуватимуться швидше і їх потрібно буде частіше вивозити. В результаті мешканці оплачуватимуть вивезення усієї загальної маси відходів та вторсировини, і низький тариф може виявитись дорожчим

Укладайте колективну угоду з перевізником

Колективна угода від імені ОСББ чи ЖБК дозволить платити за фактичну кількість вивезених змішаних відходів. Таке ціноутворення максимально прозоре, адже ви платите лише за ті відходи, які генеруєте. Якщо ж угода укладається індивідуально з кожною квартирою, то оплата нараховуватиметься згідно норми накопичення, і це виходить істотно дорожче.

Облаштуйте контейнерний майданчик

Зараз є можливість обирати різні варіанти облаштування майданчиків: відкриті з накриттям або без, закриті на кодовий чи магнітний замок. Закриті контейнерні майданчики під накриттям мають свої плюси з точки зору заощадження коштів. По-перше, обмежений доступ ускладнює підкидання відходів сторонніми людьми. По-друге, укриття над контейнерами запобігають потраплянню опадів, які збільшують вагу відходів та спричиняють протікання.

Щоправда, є і свої недоліки. Якщо ви не маєте роздільного збору відходів і закриєте контейнерний майданчик, то в такий спосіб обмежите доступ до контейнера неформальним збирачам вторсировини. А вони є вашими помічниками, адже забирають вторсировину з контейнерів зі змішаними відходами, через що оплата за вивезення відходів зменшується. 

Якщо наявних встановлених контейнерів для органіки і вторсировини недостатньо – домовляйтеся з перевізником про додаткові, адже їх забезпечує він.

Мінімізуйте та сортуйте відходи самостійно

  • Пластикові пляшки перед викиданням потрібно стискати, кришечки — знімати та збирати окремо.
  • Органіку сортуйте у спеціальні вузькі контейнери від перевізників, обовʼязково без пакетів. Також можна змайструвати власний компостер на прибудинковій території (більше про це читайте тут). 
  • Роздільно зібрану вторсировину, таку як папір та картон, скло, метал, PET-пластик, можна здавати в пункти прийому вторсировини, а отримані кошти скеровувати на потреби ОСББ чи на підтримку ЗСУ. Є й благодійні організації, які збирають вторсировину. Про це читайте на нашому сайті.

І памʼятайте про багаторазові альтернативи одноразовим засобам — торбинки замість пакетів, горнятка, контейнери, пляшки для води, засоби гігієни. Адже вони допоможуть вам зменшувати кількість змішаних відходів та економити на їх вивезенні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *