Прибудинкові контейнерні майданчики

Найпростіший варіант, який вимагає найменших затрат сили і часу: відсортувати, знести сходами вниз, закинути в контейнер і вуаля, магія переробки в дії!

Але тут не все так просто.

Почнемо з того, що у Львові є декілька компаній-перевізників, які займаються вивезенням побутових відходів (на контейнерах зазвичай пише, хто саме їх обслуговує). І кожна така компанія організовує свою роботу по-різному. Саме тому у когось в дворі стоятиме гарний жовтий контейнер-”дзвіночок” чи окремі контейнери для пластику, скла і металу, у когось — один загальний для різних видів вторсировини, а у когось і цього може не бути. 

Що ж в такі контейнери можна відправляти?

Перевізники раді бачити в своїх контейнерах найбільш ресурсоцінну сировину. Приблизний її список виглядає так:

– скляні пляшки та банки;

– алюмінієві та жерстяні консервні бляшанки;

– макулатура (якщо є відповідний контейнер і можливість зберігати папір, що збирається, сухим);

– PET-пляшки з-під напоїв (прозорі та прозоро-кольорові) та кришечки від них.

Деякі перевізники готові також приймати пластикові пляшки з-під побутової хімії та інші вироби з маркуванням 02 HDPE та 05 PP.

Щоб дізнатись, що приймає саме твій перевізник, шукай інструкцію на контейнері або звертайся із запитаннями напряму до представників компанії. 

Актуальний перелік перевізників ТПВ у Львові: 

  1. «Львівспецкомунтранс»

Сайт: http://lsct.lviv.ua/

Соцмережі: https://www.facebook.com/Lvivspetskomuntrans/

https://t.me/Lvivspetskomuntrans 

Карта контейнерних майданчиків

https://www.google.com/maps/d/u/0/viewer?mid=14Dj9WhHWz2pH2aaAGTES760IZaQ&ll=49.84171365125189%2C24.013454862201662&z=11 

  1. «ГрінЕра Україна»

Сайт: https://www.greeneraua.com/ 

Соцмережі: https://www.facebook.com/GreenEraLviv/

Карта контейнерних майданчиків

https://www.greeneraua.com/uk/our-company/map/ 

  1. «Ековей вейст менеджмент»

Сайт: https://ecoway.ua/pro-nas/

  1. «Спецавтотранс Львів» 

Сайт: https://sat-lviv.com.ua/ 

  1. «Санком»

Сайт: https://sankom.lviv.ua/

Соцмережі: https://www.facebook.com/sankom.lviv/

Крім доступних баків та переліку відходів, що приймаються, варто також звернути увагу на те, наскільки сумлінно сортують сусіди. Якщо вміст контейнеру дійсно відповідає напису на ньому — вітаємо, ви з сусідами молодці 🙂 Якщо ж в сортувальний контейнер постійно потрапляють змішані відходи, то в якийсь момент перевізнику стане простіше вивезти вміст такого контейнеру на звалище разом з іншим сміттям. Такі прикрі випадки і породжують страшні історії про “навіщо взагалі сортувати, якщо все забирає один сміттєвоз?”.

Звісно, перевізники зацікавлені отримати з контейнерних майданчиків якомога більше вторинної сировини, тому вміст контейнерів до певної міри досортовується, щоб відділити цінні ресурси від сміття. Та якщо ти хочеш на 100% знати, що твоя сировина потрапить на переробку і в процесі не забрудниться від сусідства з несортованими відходами, завітай до Громадських сортувальних станцій.