Львів стає осередком, який ділиться успішним досвідом у сфері управління відходами, навчальним майданчиком і прикладом для інших областей України.

У співорганізації та співпраці з ГО «Екосфера» ми провели спільне дослідження в межах проєкту «Аналіз і моніторинг впровадження національної політики та регіональних стратегій щодо поводження з ТПВ в областях Карпатського регіону України».

Його мета – здійснити аналіз відповідності регіональних стратегічних документів національній політиці у сфері управління відходами на рівні Львівської області, пропагувати європейську модель управління відходами «нуль відходів» через проведення інформаційної кампанії у ЗМІ та проведення круглого столу із залученням усіх зацікавлених сторін.

В межах проєкту ГО «Нуль відходів Львів» організувала і провела престур (екскурсію) на львівські підприємства та організації у сфері поводження з відходами для представників закарпатських ЗМІ з метою просування моделі «нуль відходів».

Детальніше про проведений престур тут.

27 січня 2023 року відбувся круглий стіл «Регіональний план управління відходами у Львівській області: Затвердити не можна відхилити» за участі представників обласної та місцевої влади, бізнесу та громадських організацій. Дізнатися більше про регіональний план управління відходами можна в цьому документі.

Під час обговорення були озвучені рекомендації від Zero Waste Lviv, а саме:

  • Оприлюднити проєкт РПУВ у Львівській обл до 2030р. та провести його аналіз на предмет відповідності Постанові КМУ «Про затвердження Порядку розроблення та затвердження регіональних планів управління відходами», щойно останню затвердить КМУ
  • Залучити широке коло представників ОМС Львіської обл, бізнесу у сфері управління відходами, що працює у Львівській обл, представників громадських організацій та наукових кіл для подальшого доопрацювання РПУВ
  • Провести інформаційні сесії для представників ОМС Львівської обл щодо концепції нуль відходів та порядку доопрацювання РПУВ, ознайомити з кращими практиками управління відходами у Львівській обл.
  • Залучити грантові кошти для подальшого експертного залучення до розробки РПУВ Львівської на основі підходів нуль відходів та циркулярної економіки.

Результати обговорення під час круглого столу описані у нашій статті у нашій статті, а повний запис дискусії доступний до перегляду на нашому ютуб каналі.

Про проєкт на сайті ГО “Екосфера”. 

 

Цей проєкт відбувся в межах Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні, що здійснюється Міжнародним фондом «Відродження» за фінансової підтримки Швеції.