У Львові обговорять можливості інтеграції неформальних збирачів відходів у систему управління відходами

Громадська організація «Нуль відходів Львів» організовує публічне обговорення рекомендацій щодо інтеграції неформальних збирачів відходів у систему управління відходами за результатами проведеного дослідження складу та ролі групи неформальних збирачів вторсировини в управлінні відходами міста Львова.

Дата: 13 квітня (четвер)

Час: 12:00

Локація: Львівська міська рада (пл. Ринок,1), мала сесійна зала.

Для участі в обговоренні обов’язкова попередня реєстрація до 12 квітня (до 14:00).

ЗАПОВНИТИ РЕЄСТРАЦІЙНУ ФОРМУ

До участі у заході запрошені представники ЛМР, бізнесу, працівники соціальної сфери та сфери управління відходами, представники громадськості.

Нагадаємо, що громадська організація «Нуль відходів Львів» вперше в Україні провела дослідження складу та ролі групи неформальних збирачів вторсировини в управлінні відходами міста Львова.

Географія дослідження – Львівська міська територіальна громада.

Хоча збирачів вторсировини можна зустріти чи не щодня на вулиці, все ж в українських містах немає жодної стратегій співпраці з ними ні на національному, ні на місцевому рівні. Відтак, при будь-яких змінах і реформах ці люди можуть опинитись без основного способу заробітку, та ймовірно чинитимуть опір й нищитимуть міську інфраструктуру для роздільного збору відходів. У світі ж є багато досліджень, спрямованих на визначення ролі збирачів вторсировини у зменшенні кількості відходів. Також є низка напрацьованих рекомендацій щодо легалізації статусу збирачів вторсировини.

Мета проведеного дослідження – привернути суспільну увагу, увагу місцевої влади та стейкхолдерів системи управління відходами до потреби випрацювати політику на основі даних, що враховуватиме роль та інтереси неформальних збирачів вторинної сировини при реформі системи управління відходами, що триває в Україні.

Результати дослідження ми презентували у фільмі «ЗБИРАЧІ». Запрошуємо до перегляду:

Цей дослідницький проєкт-розвідка відбувся за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та уряду Швеції в рамках Ініціативи з розвитку екологічної політики та адвокації в Україні (EPAIU).

One thought on “У Львові обговорять можливості інтеграції неформальних збирачів відходів у систему управління відходами

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *