Проєкт «Підгузки — зайві!» презентували у Вінниці

Команда Zero Waste Lviv розповіла про організацію та проєкт «Підгузки — зайві!» на вінницькому екофестивалі «ДІЛИ». Любов Бокало та Ірина Миронова стали спікерками лекторію.

Ірина Миронова презентувала досвід Zero Waste Lviv, розповіла, як створили громадська організація, як налагоджували у Львові роздільний збір органіки, як працює сервіс заставних горняток Zero Cup, як організовували третій Zero Waste Fest-2021 та різні інформаційні кампанії, які ми проводили у Львові. Найбільше питань в аудиторії було про те, як організувати фестиваль, який би залишив мінімальний слід для довкілля. Маленька порада: якщо ви хочете зменшити кількість сміття, яке утвориться впродовж заходу – подумайте у першу чергу, хто буде це сміття утворювати (самі організатори, продавці, фуд-корт, відвідувачі).

Також голова нашої організації модерувала дискусійну панель «Управління відходами», де разом зі спікерами Андрієм Гнапом, CEO/Data Analyst у Waste Ukraine Analytics, експертом з відкритих даних, Артемом Мирогородським, СЕО GreenAge, та Ярославом Барановським, керівником сортувальної станції КУП «ЕкоВін» Вінницької міської ради, ділились баченнями реформування системи сталого поводження з відходами, їх мінімізації, а також ролі відкритих даних і шляху до циркулярної економіки.

Координаторка проєкту «Підгузки — зайві!» Любов Бокало розповіла про вплив одноразових підгузків на довкілля. Зокрема, що їх виробництво вимагає великих затрат енергії, води і природних ресурсів. Так, один підгузок потребує приблизно 200 мл сирої нафти, а ще розпушену целюлозу, яку добувають із деревини. 

Окрім цього, ці засоби гігієни забирають чималу частину сімейного бюджету. До прикладу, якщо в середньому для малечі потрібно вісім одноразових підгузків на день — батькам у перерахунку це обійдеться у 50 грн. Звісно, чим старшою стає дитина, тим менше підгузків потребує. Найголовніше, про що зауважила Любов — вони утворюють сміття, яке в Україні не переробляється.    

Також Любов, яка в організації Zero Waste Lviv є аналітикинею, навела шокуючі факти. Середній вік дитини, яка ходить у підгузку до початку користування горщиком та носіння звичайної білизни, в усьому світі поступово зростає. У 1950 роках у США 98% немовлят у віці 18 місяців вже вміли користуватись горщиком. Згідно з дослідженням, проведеним у США в 2004 році, цей вік становив уже 3,5 роки. А нові дані із Великобританії показують, що 2% школярів йдуть у перший клас у підгузках.

Тому проблема полягає не в тому, що їх використовують, а в тому, скільки часу їх використовують. Відтак команда Zero Waste Lviv хоче попередити утворення великої кількості використаних одноразових підгузків. Адже сьогодні вони складають 4% від усіх твердих побутових відходів, які потрапляють на полігони

На Спільнокошті ми запустили проєкт, аби видати переклад книги Марії Качмар «Підгузки – зайві!» українською. У книзі авторка пропонує змінити практику привчання дитини до горщика в 2 роки, яка зараз домінує в західному світі, та пропонує свій спосіб привчання, який є природнішим для малюків та більш дружнім до навколишнього середовища. 

Ірина Миронова розповіла про досвід Львова: створення ГО Zero Waste Lviv, налагодження у місті роздільного збору органіки, проект заставних горняток Zero Cup, організацію Zero Waste Fest та різні інформаційні кампанії, які проводили у Львові. Аудиторія цікавилась найбільше тим як як організувати фестиваль, який би залишив мінімальний слід для довкілля. Маленька порада: якщо ви хочете зменшити кількість сміття, яке утвориться впродовж заходу – подумайте в першу чергу, хто буде те сміття утворювати (самі організатори, продавці, фуд-корт, відвідувачі).

Переглянути презентацію проєкту “Підгузки — зайві!” на фестивалі можна на FB-сторінці Zero Waste Lviv.

Підтримати проєкт «Підгузки зайві!» — тут.

Текст: Ірина Панчишин
Фото: Ольга Мірошниченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *