Громадський бюджет: трійка zero waste проєктів

Обрали для вас трійку проєктів у рамках міського бюджету Львова, які відповідають принципу zero waste.

Щороку Львівська Міська Рада оголошує конкурс на громадський бюджет. Тож львів’яни можуть самостійно вибрати, на що саме витратити частину коштів міського бюджету. Команда Zero Waste Lviv серед сотні проєктів обрала трійку zero waste проєктів і підготувала для вас невеличкий огляд.

Екомайстерня. Нове життя старим речам. Львівська правнича гімназія

Номер 137

Цей проєкт про створення сучасного простору для трудового навчання, орієнтованого саме на вторинну переробку речей. І це — прекрасно. Учні зможуть опановувати не лише трудове навчання, але матимуть такі собі майстер-класи з перевикористання речей.

В цьому просторі заплановані кілька зон — і усі вони zero waste!

Дизайн зона: вторинна переробка одягу. Тут будуть шити екоторбинки, м’які іграшки, аксесуари та одяг з використаних матеріалів.

Хендмейд зона: вторинна переробка пластику, скла. Тут створюватимуть блокноти, канцелярські приладдя, біжутерію, елементи декору. 

Реставраційна зона: вторинна переробка дерева (старих меблів, деревини), металу. Створення оновлених меблів, елементів декору, канцелярії.

Про свідоме споживання та перевикористання діти будуть знати змалку. Тим більше, самі спробують щось зробити.

Мандариновий плейграунд з елементами zero waste

Номер 37

Ще один проєкт, який допоможе виховувати екосвідомість. Зараз у дворику вулиці Городоцької 45 є дитячий майданчик, який зазвичай відвідують алкоголіки та наркомани. Автори хочуть повернути його дітям, перетворивши на безпечний та інноваційний плейграунд. Чому ж він привернув увагу зеровейстерів? Справа в тім, що наявний інвентар не планують викидати, а дадуть йому нове життя за принципами зеро-вейст. 

Облаштування бювету з альтанкою з питною артезіанською водою у верхній частині Стрийського парку

Номер 190

Львів’яни давно знають, що питні фортанчики це круто! Користуються з радістю. Автори проєкту пропонують облаштувати бювет під накриттям з артезіанською свердловиною та можливістю набирати воду у свою тару. Ми вболіваємо і за цей проєкт. Він ще й популяризуватиме багаторазові пляшки.

До кінця голосування за проєкт громадського бюджету залишається ще 5 днів, тож якщо ви ще не проголосували, наполягаємо обрати для себе проєкт і маленькою дією вкластися в майбутнє свого міста. Адже зміни починається з кожного із нас!

Авторка: Орися Заяць

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *