Екологи, громадськість, бізнес та влада дискутуватимуть про систему управління відходами у контексті відновлення України, євроінтеграції і зміни клімату

24-25 травня на Львівщині відбудеться п’ята щорічна конференція EPAIU. Цьогорічна тема: «Від практик до реформи: система управління відходами у контексті відновлення України, євроінтеграції і зміни клімату». До участі запрошені експерти з України та Європи. Подія відбудеться у гібридному форматі з онлайн-трансляцією для усіх зацікавлених.

Захід пройде під егідою Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні (EPAIU)*, що реалізовується Міжнародним фондом «Відродження» за підтримки уряду Швеції. Партнер конференції – Громадська організація «Нуль відходів Львів». Організатори визначили наступні сесії до обговорення:

  • Реформа управління відходами в Україні в контексті відновлення та Європейського зеленого курсу.
  • Галузеві закони у сфері управління відходами.
  • Практики громадських організацій щодо поводження з відходами.
  • Відходи війни: практики громадських організацій у вирішенні проблеми.
  • Роздільний збір та перероблення органічних відходів.
  • Управління відходами в контексті зміни клімату.

«Управління відходами в Україні давно потребує реформування — системного і орієнтованого на вирішення реальних проблем. Старі, не рекультивовані полігони, які регулюються несучасними стандартами, і потребують значних ресурсів на обслуговування, а також стихійні звалища не вирішують проблему з відходами, але забруднюють навколишнє середовище та погіршують життя людей, що живуть поруч. Повномасштабна війна та її наслідки, вочевидь, лише збільшили кількість відходів — уламки снарядів, зруйновані будинки, будівельне сміття і багато іншого, що так само звозиться на полігони «до кращих часів». Систему управління відходами потрібно змінювати, і змінювати уже зараз — залучаючи громадськість, орієнтуючись на європейські стандарти і потреби людей», – прокоментувала Тетяна Кухаренко, керівниця Екоініціативи EPAIU Міжнародного фонду «Відродження».

Тож серед цілей цьогорічної конференції EPAIU:

  • посилити голос громадських організацій, які прагнуть зробити систему управління відходами в Україні ефективнішою і дієвою, особливо у контексті повоєнного відновлення і європейської інтеграції;
  • підкреслити важливість системності у сфері управління відходами у громадах та на національному рівні у зв‘язку зі значним впливом поводження з відходами на клімат;
  • висвітлити дружні до довкілля практики менеджменту відходів в інших країнах, які могли би застосовуватися в Україні, та «червоні лінії», які не можна допустити в Україні;
  • промотувати дієві практики та експертизу громадських організацій задля поширення еко-культури серед громадян.

«З початком повномасштабного вторгнення ми всі зіткнулися з несподіваними складними викликами у екологічному аспекті. Величезна кількість відходів одноразового пластику, відходи гуманітарної допомоги, ліків тощо. З підтримки ініціативи EPAIU ми ведемо дослідницькі проєкти і шукаємо рішення. Що ж до зміни клімату, то стратегія «нуль відходів» (zero waste) є важливим інструментом задля зменшення викидів парникових газів, зокрема метану, а подекуди й допомагає адаптуватись до цих змін. А для України вона ще й дуже важлива у контексті зменшення залежності від викопного палива. Раді будемо презентувати кейси різних громадських організацій та подискутувати в експертному середовищі хід реформи управління відходами з метою пошуку системних рішень комплексних проблем», – розповіла Ірина Миронова, виконавча директорка ГО «Нуль відходів Львів».

Онлайн-трансляція конференції відбудеться на Facebook сторінках Міжнародного фонду “Відродження” та “Нуль відходів Львів”, а також на сторінці події.

* «Ініціатива з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні» (Environmental Policy and Advocacy Initiative for Ukraine (EPAIU) виконується Міжнародним фондом «Відродження» (МФВ) з 2019 року за фінансової підтримки Швеції. Метою Ініціативи є сприяння сталому розвитку громадських організацій – інституційно спроможних, з доброчесним управлінням, підзвітних та визнаних в екологічній спільноті – які зможуть сприяти реформам в Україні через впровадження екологічних політик і здійснення адвокаційних заходів на захист довкілля.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *