У Львові встановили сортувальний корабель

Наш сортувальний корабель розправив вітрила і накопичує вторсировину!

Цю оригінальну конструкцію ZeroWaste Lviv встановили на початку вересня у Замарстинівському парку під час фестивалю «Балатон-фест – 2022».

Сортувальний корабель дозволить містові заощадити на прибиранні парку та вивезенні відходів, а також збереже околиці від забруднення.

Попередньо ми провели аналіз морфологічного складу відходів у цьому парку, побачили співвідношення їх різних видів і те, скільки ресурсоцінних відходів попадає у смітник та скільки об’єму вони займають.

На основі цього аналізу у співпраці із ADIS Design Studio був спроектований і виготовлений такий сортувальний корабель.

Конструкція передбачає окремі відсіки для шести різних типів відходів, що на сьогодні переробляються в Україні.

В основній частині корабля – найбільший за об’ємом відсік для пет-пляшок. Для кришечок – окремий, у формі рятівного кола. Оскільки кришки виготовлені з іншого матеріалу, ніж пет-пляшки, він переробляється окремо.

В носі корабля – відділ для металу, адже в смітниках парку ми знайшли багато алюмінієвих бляшанок з-під напоїв. А ще у парку накопичується чимало склотари, переважно від алкогольних напоїв. Тому ми виокремили місце для склотари під вітрилом, щоб дорослі могли легко ставити туди пляшки. Навіть якщо неформальні збирачі захочуть забрати звідти оборотну пляшку, вони зможуть це легко зробити не пошкодивши конструкцію.

В задній частині корабля є два відсіки: для тетра паку (переважно це паковання з-під соків), а також для картону, наприклад для коробок від піци чи печива.

Таким чином вдасться шість видів відходів збирати окремо.

Важливо, щоб у корабель втрапляли тільки тара і паковання. Залишки рідин, їжі, напоїв слід вилити, а коробки, бляшанки і пет-пляшки – стиснути, відкрутивши кришки.

Нашим партнером сортування є компанія-заготівельник вторсировини «Терра рециклінг Україна». Саме вони забиратимуть на подальшу переробку відходи з корабля.

У конструкції передбачені інформаційні банери-вітрила. На одному – інформація про те, що саме можна викидати до роздільного збору, а інше заохочує до зменшення утворення відходів. Зокрема, закликає відвідувачів використовувати багаторазові речі: горнятка, ланч-бокси, торбинки та сітки тощо.

Проведення морфологічного аналізу складу відходів та розробка і виготовлення цього корабля було здійснено в межах проєкту “Перехід до zero waste: громада за громадою” в Україні. Реалізовується Zero Waste Lviv та Zero Waste Alliance Ukraine за підтримки Zero Waste Europe, MAVA Faundation та Plastic Solutions Fund.

Cподіваємося, що такий підхід до збору вторсировини в парку буде популяним серед відвідувачів і така практика застосовуватиметься і у інших парках Львова.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *