Минулого тижня у Львові відбулася дискусія з питань управління відходами, яка зібрала учасників з різних міст України. Учасники заходу мали нагоду відвідати одну з перших міських станцій компостування “Зелене місто”, яка успішно працює у Львові з 2020 року та станція очистки каналізаційних стоків Львівводоканал. Очисні споруди у Львові, побудовані понад 50 років тому. Це комплекс, де очищується вода від сміття та забруднень: спочатку відбирається велике й дрібне сміття, потім очищується від піску та органічних забруднень у біологічних реакторах, а після цього відправляється у відстійники. На завершальному етапі мул зневоднюється та зберігається на спеціальних майданчиках.
![](https://zerowastelviv.org.ua/wp-content/uploads/2024/05/438844143-441255238559456-5681987366002040075-n-1.jpeg)
На станції поділились кількома рекомендаціями для роздільного збору органічних відходів:
- Збирати і відправляти до контейнерів органіку без пластикових пакетів, адже це суттєво ускладнює процес сортування і формування компосту. Якщо ж дуже не зручно без пакета, тоді використовуйте біорозкладний.
- Не змішувати відходи їжі тваринного походження, жирів у великій кількості з органікою рослинного походження.
- Між іншим, вивезення органічних відходів є безкоштовним для мешканців та вдвічі дешевшим за вивезення несортованих відходів для підприємств.
Дискусія відбулася в рамках Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні за підтримки Швеції та була організована Міжнародним фондом “Відродження”. Партнерами заходу виступили ГО “Нуль відходів Львів” та медіаплатформа “Твоє Місто”.
![](https://zerowastelviv.org.ua/wp-content/uploads/2024/05/438725773-441255641892749-7089186707292205554-n.jpeg)
Під час дискусії були обговорені різні аспекти реформи управління відходами, важливість ролі громадських організацій у цьому процесі, а також підтримки від міжнародної спільноти. Захід транслювався на сторінці Zero Waste Lviv. Переглянути можна за посиланням.
Спікерами дискусії були експерти в галузі управління відходами, які ділитимуться своїм досвідом та відповідатимуть на запитання глядачів. Долучайтеся до обговорення на сторінці Zero Waste Lviv та слідкуйте за подіями в цій галузі!