У Львові обговорили перспективи управління відходами

Минулого тижня у Львові відбулася дискусія з питань управління відходами, яка зібрала учасників з різних міст України. Учасники заходу мали нагоду відвідати одну з перших міських станцій компостування “Зелене місто”, яка успішно працює у Львові з 2020 року та станція очистки каналізаційних стоків Львівводоканал. Очисні споруди у Львові, побудовані понад 50 років тому. Це комплекс, де очищується вода від сміття та забруднень: спочатку відбирається велике й дрібне сміття, потім очищується від піску та органічних забруднень у біологічних реакторах, а після цього відправляється у відстійники. На завершальному етапі мул зневоднюється та зберігається на спеціальних майданчиках.


На станції поділились кількома рекомендаціями для роздільного збору органічних відходів:

  • Збирати і відправляти до контейнерів органіку без пластикових пакетів, адже це суттєво ускладнює процес сортування і формування компосту. Якщо ж дуже не зручно без пакета, тоді використовуйте біорозкладний.
  • Не змішувати відходи їжі тваринного походження, жирів у великій кількості з органікою рослинного походження.
  • Між іншим, вивезення органічних відходів є безкоштовним для мешканців та вдвічі дешевшим за вивезення несортованих відходів для підприємств.

Дискусія відбулася в рамках Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні за підтримки Швеції та була організована Міжнародним фондом “Відродження”. Партнерами заходу виступили ГО “Нуль відходів Львів” та медіаплатформа “Твоє Місто”.

Під час дискусії були обговорені різні аспекти реформи управління відходами, важливість ролі громадських організацій у цьому процесі, а також підтримки від міжнародної спільноти. Захід транслювався на сторінці Zero Waste Lviv. Переглянути можна за посиланням.

Спікерами дискусії були експерти в галузі управління відходами, які ділитимуться своїм досвідом та відповідатимуть на запитання глядачів. Долучайтеся до обговорення на сторінці Zero Waste Lviv та слідкуйте за подіями в цій галузі!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *