В результаті дослідження ми дізнаємось, хто насправді ці люди. Побутує думка, що нишпорять у баках зазвичай бездомні особи, втім це значно ширша група людей. Зараз невідомо, скільки таких містян є та який обсяг вторсировини завдяки їм не потрапляє на полігони. Це також дослідимо.
Збирачі відсортовують метал, скло, папір і здають все до напівлегальних пунктів прийому, таким чином заробляючи собі на життя. Нам цікаво дізнатись, чи встановлення підземних контейнерів або закриття сміттєвих баків погіршує їхнє і так не просте економічне становище.
Також такі люди ризикують своїм здоров’ям, адже контактують з небезпечними речовинами у відходах і можуть травмуватись чи отримати порізи.
За час дослідження ми проведемо інтерв’ю не лише із неформальними збирачами вторсировини, а й із зацікавленими сторонами: компаніями, що вивозять відходи, головами ОСББ, відповідними управліннями у місті.
«З цією інформацією місту буде легше запровадити сучасні підходи управління відходами. Також запропонуємо різні рішення щодо того, як збирачів інтегрувати до формальної системи поводження із відходами на прикладі країн Латинської Америки та Європи 50-70х років», — розповіла голова організації Zero Waste Lviv Ірина Миронова.
Проєкт реалізовуємо завдяки фінансовій підтримці Міжнародного фонду «Відродження» та уряду Швеції.