Через перебої з електропостачанням переробні компанії призупинили роботу, а відтак перевізники не мають куди здавати вторсировину. Тому, на жаль, впродовж найближчих тижнів у нашому місті часто можна буде побачити переповнені контейнери з пластиком та склом.
Як зараз цьому зарадити?
Будь ласка, якщо бачите, що у вас у дворі переповнений контейнер, максимально стисніть пластикові пляшки та інші ресурсоцінні відходи і тимчасово зберігайте їх вдома. Навіть в умовах обмежених можливостей ми підтримуємо роздільний збір домашньої вторсировини.
Якщо впродовж довгого часу ви зберігатимете її вдома, поки не відновиться регулярне вивезення, то, щоб уникнути неприємного запаху паковання варто помити, висушити, і стиснувши поскладати. Ми ж інформуватимемо про ситуацію на ринку.
Інакше висока ймовірність того, що для уникнення неналежного санітарного стану в місті всі відходи поїдуть прямісінько на полігони. Сподіваємось, що вам, як і нам, цього зовсім не хочеться.
Органічні відходи
Компостувальна станція у Львові працює на повну потужність. А кухонні відходи з опалим листям є найкращим рецептом для поживного компосту. Тому сортуйте органіку і виносьте її у спеціальні баки на контейнерних майданчиках. Нагадаємо, що органіку слід викидати прямо у бак, без пластикових пакетів.
Картон і папір
Спресовуємо і здаємо у пункти прийому. Або ж, гарно спакувавши у в’язку, залиште її біля смітника. Таким чином ви підтримаєте збирачів вторсировини: вони точно знають де найближчий пункт прийому.
Мінімізуйте кількість відходів, особливо пластикових!
Надаючи перевагу багаторазовим речам замість одноразових, ми зменшуємо утворення і накопичення відходів. Замість пластикових пакетів – торбинки, купуйте їжу на вагу у свої багаторазові контейнери, а напої – у термогорнята (за це, до речі, часто можна ще й знижку отримати).
В умовах війни та при здорожчанні палива, перевізники працюють на межі своїх можливостей, щоб підтримувати порядок і чистоту міста.
Віримо, що тимчасові незручності скоро минуть і усі заготівельні компанії надалі працюватимуть на повну міць. Сподіваємось, що перевізники та Управління з питань поводження з відходами ЛМР докладуть усіх зусиль, щоб уможливити тимчасове складування роздільно зібраних відходів і не допустити їх вивозу на полігони.