Запрошуємо до участі у проєкті «ЕКОДРУЖНІ»

Жити екодружньо всією родиною – це складно і дорого? А от і ні! І це ми доведемо у новому проєкті, який реалізовуватимемо у жовтні-листопаді в рамках програми “WE ACT: Діємо задля жінок та їхніх можливостей”.

Це буде цікавий марафон-виклик для родин, які готові змінювати свої звички, щоб вести більш екологічно-дружній спосіб життя.

У проєкті «Екодружні» ми запропонуємо 16-ти родинам впродовж 21 дня впровадити у своє життя 8 екологічних звичок. Серед них сортування відходів, використання екоторбинок замість пакетів, багаторазових речей – замість одноразових, а також вирощування дуба Перемоги у домашніх умовах. Інші звички, як наприклад ті, що впливають на енергоефективність помешкання, електроощадність, споживання крафтових локальних продуктів, заохочують до реюзу і рімейку (відремонтувати чи переробити стару техніку чи перешити речі гардеробу), формують нові сімейні екотрадиції, що згуртують всю родину сім’ї-учасниці зможуть обрати самостійно із пропонованого організаторами переліку.

Для впровадження екозвичок у повсякденне життя ми забезпечимо учасників матеріалами, серед яких багаторазовий посуд, екоторбинки, коробки для сортування, енергоощадні лампи та інші потрібні речі. Для сімей з дітьми підгузкового віку – багаторазові підгузки і тренувальні трусики. Тож батьки матимуть нагоду переконатися у зручності, безпеці та економності сучасних екодружніх засобів дитячої гігієни.

Про усе розповімо, навчимо, проконсультуємо і поділимося власним досвідом та організуємо експертний вебінар!

Здобуті знання допоможуть учасникам і надалі ефективно використовувати наявні ресурси, впливати на енергозбереження та бути ощадними.

Учасниками проєкту «Екоружні» зможуть стати по чотири родини з чотирьох громад (Київ, Львів, Кривий Ріг, Курненська територіальна громада Житомирської області). Для найактивніших передбачені цінні призи, які тішитимуть усю сім’ю.

Кураторами проєкту, які й надаватимуть менторство, підтримку і висвітлюватимуть перебіг будуть представники чотирьох громадських організацій: «Стардуб», «Нуль відходів Львів», «Жіноча сотня м. Кривий Ріг», «Курне 2018».

Наша мета – згуртувати родини і допомогти їм сформувати і впровадити у своє звичне життя екодружнє ставлення до довкілля у процесі ведення спільного побуту.

Екологічність сьогодні, як ніколи, на часі. Впродовж цього екочеленджу учасники власним прикладом переконаються скільки коштів можна заощадити надавши перевагу багаторазовим речам замість одноразових: це стосується і засобів гігієни, і посуду, і дрібних побутових речей. Відповідно і зменшити кількість утворення відходів. Також навчаться економити, ефективно використовувати наявні ресурси і впровадити звички щодо енергозбереження та ощадливості. А це, ой як актуально напередодні зими.

Хочете стати учасником проєкту? Заповнюйте реєстраційну форму для конкурсного відбору і очікуйте на зворотній зв’язок від координаторів у кожній із громад: https://cutt.ly/VBNTygq . Реєстрація триває до 27 жовтня.

Програма “WE ACT: Діємо задля жінок та їхніх можливостей” впроваджується Фондом ООН у галузі народонаселення, UNFPA за фінансової підтримки Європейського Союзу. Однією з цілей програми є підвищення гендерної чутливості секторів охорони здоров’я та захисту довкілля. Реалізація проєкту “Екодружні” сприятиме зменшенню гендерних розривів у сфері захисту довкілля, знайдених дослідженням «Гендерна перспектива сфери захисту довкілля в Україні» проведених UNFPA в рамках програми WE ACT https://ukraine.unfpa.org/uk/15457284.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *