Прибудинкові контейнерні майданчики
Найпростіший варіант, який вимагає найменших затрат сили і часу: відсортувати, знести сходами вниз, закинути в контейнер і вуаля, магія переробки в дії!
Але тут не все так просто.
Почнемо з того, що у Львові є декілька компаній-перевізників, які займаються вивезенням побутових відходів (на контейнерах зазвичай пише, хто саме їх обслуговує). І кожна така компанія організовує свою роботу по-різному. Саме тому у когось в дворі стоятиме гарний жовтий контейнер-”дзвіночок” чи окремі контейнери для пластику, скла і металу, у когось — один загальний для різних видів вторсировини, а у когось і цього може не бути.
Що ж в такі контейнери можна відправляти?
Перевізники раді бачити в своїх контейнерах найбільш ресурсоцінну сировину. Приблизний її список виглядає так:
– скляні пляшки та банки;
– алюмінієві та жерстяні консервні бляшанки;
– макулатура (якщо є відповідний контейнер і можливість зберігати папір, що збирається, сухим);
– PET-пляшки з-під напоїв (прозорі та прозоро-кольорові) та кришечки від них.
Деякі перевізники готові також приймати пластикові пляшки з-під побутової хімії та інші вироби з маркуванням 02 HDPE та 05 PP.
Щоб дізнатись, що приймає саме твій перевізник, шукай інструкцію на контейнері або звертайся із запитаннями напряму до представників компанії.
Актуальний перелік перевізників ТПВ у Львові:
- «Львівспецкомунтранс»
Сайт: http://lsct.lviv.ua/
Соцмережі: https://www.facebook.com/Lvivspetskomuntrans/
https://t.me/Lvivspetskomuntrans
Карта контейнерних майданчиків
- «ГрінЕра Україна»
Сайт: https://www.greeneraua.com/
Соцмережі: https://www.facebook.com/GreenEraLviv/
Карта контейнерних майданчиків
https://www.greeneraua.com/uk/our-company/map/
- «Ековей вейст менеджмент»
Сайт: https://ecoway.ua/pro-nas/
- «Спецавтотранс Львів»
Сайт: https://sat-lviv.com.ua/
- «Санком»
Сайт: https://sankom.lviv.ua/
Соцмережі: https://www.facebook.com/sankom.lviv/
Крім доступних баків та переліку відходів, що приймаються, варто також звернути увагу на те, наскільки сумлінно сортують сусіди. Якщо вміст контейнеру дійсно відповідає напису на ньому — вітаємо, ви з сусідами молодці 🙂 Якщо ж в сортувальний контейнер постійно потрапляють змішані відходи, то в якийсь момент перевізнику стане простіше вивезти вміст такого контейнеру на звалище разом з іншим сміттям. Такі прикрі випадки і породжують страшні історії про “навіщо взагалі сортувати, якщо все забирає один сміттєвоз?”.
Звісно, перевізники зацікавлені отримати з контейнерних майданчиків якомога більше вторинної сировини, тому вміст контейнерів до певної міри досортовується, щоб відділити цінні ресурси від сміття. Та якщо ти хочеш на 100% знати, що твоя сировина потрапить на переробку і в процесі не забрудниться від сусідства з несортованими відходами, завітай до Громадських сортувальних станцій.