Перша країна без підгузків!

Невеличка країна готується першою в світі заборонити виробництво і використання одноразових дитячих підгузків.

Вануату – острівна держава в Тихому океані (біля Австралії). Її територія це 83 острови, з майже 250-тисячним населення. Близько 20 тисяч з них – немовлята та малюки.

Саме Вануату планує на державному рівні повністю заборонити використання одноразових підгузків і так продовжити боротьбу з масовим використанням одноразового пластику.

Більшість товарів у країні – привозні, а більшість сміття (зокрема, пластик) опиняється в океані. За даними дослідження морфології відходів у Вануату за рік використовують приблизно 7 мільйонів одноразових підгузків, що є 27% усього сміття на звалищах. 

Ідея заборонити використання одноразових підгузків виникла як складова довготривалої програми заборони використання одноразового пластику. У 2018-2019 роках в країні заборонили використання одноразових пакувальних матеріалів для фруктів, таких як торбинки з нейлонової сітки та лотки з пінополістиролу, одноразового пластикового столового приладдя, мішалок для кави та чаю, поліетиленових та полістирольних чашок, пластикових коробок для яєць та пластикових квітів.

Заборону одноразових підгузків планувли впровадити у грудні 2020 року, але новий парламент Вануату не підписав необхідні положення. Прихильники заборони не впадають у відчай, а використовують час, щоб налагодити в країні пошиття багаторазових підгузків і забезпечити всіх новонароджених немовлят такими примірниками у «стартовому пакеті». Надалі планують субсидіювати виробників багаторазових підгузків, щоб зробити їхні товари більш доступними для сімей.

Донедавна в країні тривав пілотний проект. 60 сімей отримали безкоштовні набори сучасних багаторазових підгузків від місцевого соціального підприємства. 96% учасників відмітили, що їм сподобалось використання багаторазових підгузків, а 85% що купили би їх.

Матеріал створений в рамках інформаційно-просвітницької кампанії «Підгузки — зайві!» за підтримки Управління з питань поводження з відходами та Львівської міської ради в рамках конкурсу «Зробимо Львів кращим!»

 

Джерела: 

https://www.youtube.com/watch?v=2RUkABjlUL0 – вебінар Nappy Alliance and UN Environment Programme’s Life Cycle Initiative webinar ‘Single-use nappies and their alternatives: recommendations for policymakers from Life Cycle Assessments’.

https://www.mammaslaef.com/baby-nappy/?fbclid=IwAR3pOwLsOzcjH9DXnUfB2QICOEZIP5NsVZ-Z72RriYxjeHCspod1wb3UeY8

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *