Каністри і баки різного об’єму – від 10, 15, 20 л до 500 і 1000 л тепер рятують внутрішньо переміщених осіб, які проживають на затоплених територіях Дніпропетровщини. Завдяки цим багаторазовим ємностям, люди не лише зберігають воду, а й уникають накопичення величезної кількості одноразового пластику і подальшого засмічення ним довкілля.
Величезна трагедія – підрив Каховської ГЕС, крім екологічних, спричинила ще й соціальні наслідки, спровокувавши нестачу питної води в регіонах. Зокрема, з перших днів після підриву Каховського водосховища, громади вздовж Каховського узбережжя опинилися без води. У Дніпропетровській області мешкає велика кількість внутрішньо переміщених осіб. І ці люди живуть, зазвичай, у переобладнаних гуртожитках, в умовах, де немає жодних ємностей, щоб набрати найнеобхідніше – воду.
За даними Міндовкілля, 700 000 людей залишились без водопостачання. Регіональна влада частково забезпечує довіз води водовозами, але є проблеми з її зберіганням і використанням. Щоб дієво допомогти і водночас зменшити обіг кількості одноразового пластику, у ГО «Нуль відходів Львів» подбали про належну багаторазову тару для води.
Ці ємності уже використовують кілька тисяч ВПО, що мешкають на березі Каховського водосховища, зокрема у с. Грушівка Криворізького району, м. Покров та смт. Томаківка, Нікопольського району.
ГО «Нуль відходів Львів» працює над зменшенням утворення кількості відходів у всіх сферах, у тому числі над зменшенням обігу пластику та інших речей одноразового призначення.
– Ми щиро дякуємо усім, завдяки кому ми мали змогу допомогти. Баки для Томаківки та Грушівки вдалось придбати коштом студентів магістерської програми з управління технологіями Бізнес-школи УКУ, а каністри придбані в межах Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні EPAIU, що здійснює Міжнародний фонд «Відродження» за фінансової підтримки уряду Швеції. Безкоштовну доставку цих товарів забезпечила компанія «Нова пошта», – повідомила Ірина Миронова, виконавча директорка організації.