Міські управлінці, бізнес і громадськість напрацювали рішення для покращення роздільного збору відходів у Львові

Чому мешканці не сортують відходи? ГО «Нуль відходів Львів» провела дослідження з метою виявлення перешкод, з якими стикаються містяни у поводженні з відходами у Львові. Зокрема, екоактивістів цікавило, які фактори є причинами того, що мешканці не сортують відходи і що може бути для них стимулом це робити. Узагальнені відповіді проведеного опитування лягли в основу аналізу під час організованого організацією тренінгу із сервіс-дизайну в системі управління відходами. У заході взяли участь працівники компаній-перевізників та комунальних підприємств, представники ОСББ, управлінці ЛМР, зокрема, з управління екології та природних ресурсів, управління з питань поводження з відходами, департаменту економічного розвитку, представники громадських організацій та активні мешканці, які вболівають за долю міста.

Сервіс-дизайн – це процес проектування послуги для створення оптимальної взаємодії між її надавачами та користувачами. Дизайн послуги враховує потреби користувача, мотивацію та контекст. Підхід сервіс-дизайну охоплює усі точки контакту з послугою, включаючи офлайн і онлайн канали. Це пошук шляху для розв’язання проблем, а також різноманітні інструменти та методи для дослідження, прототипування та тестування рішень.

Усі задіяні сторони аналізували бізнес-процеси, потреби користувачів та їх мотивацію, а також використовували інноваційні інструменти для створення оптимальної взаємодії між надавачами та користувачами послуги. У результаті кожна команда учасників розробила план заходів задля покращення роздільного збору відходів та ефективного управління ними у Львові.

Попри те, що на більшості контейнерних майданчиків нашого міста є контейнери для роздільного збору відходів, а у місті діють пункти прийому ресурсоцінних відходів, кількість роздільно зібраних відходів та їх чистота залишаються вкрай низькими. Ми у Zero Waste Lviv провели опитування мешканців, щоб дізнатися, які саме чинники впливають на їх рішення не сортувати відходи. Отримані інсайти – це великий обсяг інформації для аналізу усім задіяним у цьому процесі. На основі цього дослідження учасники тренінгу працювали над розробкою плану покращення роздільного збору відходів у Львові. Тільки так, у співпраці з громадою, бізнесом і владою ми можемо досягнути змін і покращення. Тішимося, що результатом нашого тренінгу є напрацювання для подальших спільних дій, – прокоментувала Ірина Миронова, виконавча директорка ГО «Нуль відходів Львів».

Цей захід відбувся за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та уряду Швеції в рамках Ініціативи з розвитку екологічної політики та адвокації в Україні (EPAIU).

Фото: Андріана Сиванич 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *