Екологічні організації закликають ООН та держави-члени до дій щодо України

Російське вторгнення в Україну співпало з початком Асамблеї ООН з питань довкілля (UNEA) у Найробі, де країни-члени збираються, щоб обговорити найнагальніші екологічні проблеми світу. У відповідь на серйозні загрози громадському здоров’ю та вплив на навколишнє середовище України, пов’язані з війною, 108 груп громадянського суспільства надсилають рішучу заяву державам та ООН , щоб висловити солідарність та закликати до дій.

З початку війни відбулися численні напади на військову та цивільну інфраструктуру, які призвели до гострих і довготривалих ризиків для здоров’я цивільного населення, включаючи спалювання паливних складів, складів для зберігання небезпечних речовин, пошкодження електростанцій та водопровідної інфраструктури. Існують додаткові занепокоєння з приводу Чорнобильського ядерного реактора, який зараз знаходиться під контролем російських військ, і занепокоєння щодо інших об’єктів ядерних відходів, поблизу яких відбулись обстріли.

Ця заява закликає держави-члени та Програму ООН з довкілля (UNEP) негайно розпочати виявлення та моніторинг екологічної шкоди та створити механізми для фінансування зусиль з очищення та відновлення. Організації також наголосили на необхідності просування на порядку денному питань довкілля, миру та безпеки і, в свою чергу, підтримки більш жорстких норм щодо захисту довкілля у зв’язку зі збройними конфліктами в усій системі ООН і за її межами.

До вторгнення Україна вже боролася з серйозними екологічними проблемами, пов’язаними з конфліктом на Донбасі, на сході країни. Там зосереджені великі об’єкти важкої промисловості та вугільні шахти, де зберігалися токсичні та радіоактивні відходи. У 2017 році дослідники PAX опублікували початкову дистанційну «оцінку екологічних ризиків» і відвідали деякі з найбільш постраждалих територій у 2018 році. Екологічні наслідки конфлікту на Донбасі широко задокументували міжнародні організації, гуманітарні організації та представники громадянського суспільства

Повну заяву до Асамблеї ООН з питань довкілля (UNEA) від 108 груп громадянського суспільства читайте тут.

Першоджерело

Переклад на українську мову: Любов Бокало

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *