Що це?

Максимально схожі до своїх одноразових подруг: мають основну частину, яка впитує кров, і “крила”, які фіксують прокладку на нижній білизні (защіпаються). Єдина, але значуща відмінність, – вони багаторазові.

З чого зроблена?

Прокладки виготовляють з різних матеріалів – бавовняні, вовняні, лляні – та, у більшості випадків, вони мають шар водонепроникної мембрани, яка захищає від протікань. Фіксуються на білизні за допомогою кнопок або липучок.

Як користуватися?

Так само як і одноразовими. Фіксуєте на білизні і все. Після використання їх потрібно добре промити холодною водою (щоб позбутися крові), випрати у пральній машині, висушити і можна використовувати знову. Важливе питання: чи є запах? Ні, нема, якщо вчасно їх змінювати (залежить від рясності виділень).

Як часто змінювати?

Лікарі/ки рекомендують змінювати прокладку не рідше одного разу на 3-4 години. І звичайно, зважайте на власні особливості і рясність виділень.

Ризик протікання

Ризик протікання є завжди, тому треба зважати на рясність виділень і власні відчуття. 

Як підібрати свою?

Як і одноразові, бувають щоденні, нічні та звичайні прокладки. Звичайні бувають різних розмірів. Тут варто зважати на розмір білизни, рясність виділень та усе інше, щоб вам було комфортно жити своє звичне життя і не турбуватися про менструацію. Якщо обрали якийсь бренд, то проконсультуйтеся у виробника і вам точно допоможуть у виборі розміру.

Ціна

Ціна може вар’юватися залежно від виробника і в першу чергу залежить від матеріалів з яких вона зроблена. Так, прокладка з органічної бавовни зсертифікатами, буде дорожча за ту, що виготовлена зі звичайної бавовни. Також значення має бфурнітура (кнопки та липучки). Оскільки прокладка купується на довший термін, то варто, щоб фурнітцра не вийшла з ладу швидше за саму прокладку. Тому більш якісна фурнітура також впливає на ціну. В середньому ціна на прокладки 90-170 грн, з органічної бавовни  сертифікатами 250-400 грн.