Багаторазові прокладки
Що це?
Максимально схожі до своїх одноразових подруг: мають основну частину, яка впитує кров, і “крила”, які фіксують прокладку на нижній білизні (защіпаються). Єдина, але значуща відмінність — вони багаторазові.
З чого зроблені?
Прокладки виготовляють із різних матеріалів — бавовни, вовни, льону. Більшість із них мають водонепроникну мембрану, яка захищає від протікань. Фіксуються на білизні за допомогою кнопок або липучок.
Як користуватися?
Так само, як і одноразовими. Фіксуєте на білизні, і все. Після використання їх потрібно добре промити холодною водою (щоб позбутися крові), випрати у пральній машині, висушити, і можна використовувати знову. Важливе питання: чи є запах? Ні, немає, якщо вчасно їх змінювати (залежить від інтенсивності виділень).
Як часто змінювати?
Лікарі/ки рекомендують змінювати прокладку не рідше одного разу на 3-4 години. Як і з одноразовими прокладками, ви зможете візуально оцінити її “наповненість” та в разі потреби замінити раніше.
Ризик протікання
Ризик протікання є завжди, тому треба зважати на інтенсивність виділень та власні відчуття. Для підстраховки багаторазові прокладки можна використовувати разом із менструальними трусиками. Прокладки з мембраною важливо прати згідно інструкції, адже в іншому випадку мембрана може втратити свої властивості, і прокладка почне протікати.
Як підібрати свою?
Як і одноразові, багаторазові прокладки бувають щоденні, нічні та звичайні. Звичайні бувають різних розмірів. Тут варто зважати на розмір білизни, рясність виділень, кількість шарів та поглинаючі властивості тканини, що використовується. Купити багаторазові прокладки часто можна в спеціалізованих екомагазинах або напряму у виробника, тож і там, і там вам точно допоможуть з підбором розміру.
Ціна
Ціна може варіюватися залежно від виробника і в першу чергу залежить від використаних матеріалів. Так, прокладка з органічної бавовни з сертифікатами буде дорожча за ту, що виготовлена зі звичайної бавовни. Також значення має фурнітура (кнопки та липучки). Якісна фурнітура дорожче, проте вона не вийде з ладу раніше, ніж сама прокладка. А це важливо, оскільки багаторазові прокладки купуються на довший термін.
В середньому ціна на прокладки 100-170 грн, з органічної бавовни — 250-400 грн.