У популяризації багаторазових засобів дитячої гігієни ми не тільки спираємось на світовий та власний досвід та дослідження, а й будуємо партнерські зв’язки з лікарською спільнотою. Адже неонатологи, педіатри, сімейні лікарі – це ті, хто дає рекомендації з догляду за дитиною та турбуються про дитяче здоров’я.
У липні 2021 року ми презентували неонатологам Пологового клінічного будинку № 1 м. Львова (вул. Мечнікова) наш краудфандинговий проєкт зі збору коштів на переклад українською та видання книги Марії Качмар “Підгузки – зайві!” (“Lose the Diapers!”). Обговорили не тільки книгу, а й загалом тему гігієни немовлят і те, які одноразові засоби засоби догляду за немовлятами та малюками можна замінити на багаторазові, особливо вдома.
На фото: Виконавча директорка ZWL Ірина Миронова, головна лікарка пологового будинку Людмила Шекета, авторка книги “Lose the Diapers!” Марія Качмар, аналітикиня ZWL Любов Бокало.
За порадою головної лікарки пологового будинку Людмили Шекети ми продовжили роботу в цьому напрямку. Ми розробили короткий конспект-лекцію про те, що таке висаджування, коли найкраще починати привчання до горщика та як використовувати багаторазові підгузки для курсу підготовки до батьківства, який читається у пологовому будинку.
У грудні 2021 року в рамках інформаційно-просвітницької кампанії “Підгузки-зайві!” за підтримки Львівської міської ради ми розробили плакати та буклети про раннє привчання до горщика, багаторазові підгузки, тренувальні трусики та висаджування. Та розмістили їх у Пологовому клінічному будинку №1 м.Львова, 6-ій міській поліклініці м. Львова, сімейних амбулаторіях “Вулик” та “Міні-поліклініка”.
Також ми презентували сімейним лікарям, педіатрам, медичним сестрам 6-ої міської поліклініки м. Львова, сімейним амбулаторіям “Вулик” та “Міні-поліклініка” більш безвідходні методи дитячої гігієни, ніж звичні одноразові підгузки. Лікарі розповіли, що про деякі методи чули. Але на прийомах пацієнтів їх не обговорюють. Самі пацієнти цю тему вкрай рідко піднімають, а медичні протоколи не мають рекомендацій щодо використання засобів дитячої гігієни (підгузків тощо).
На фото: аналітикиня ZWL Любов Бокало розповідає про багаторазові засоби дитячої гігієни лікарям 6-ої міської поліклініки.
У вересні 2022 року в рамках проєкту з підтримки використання багаторазових підгузків, горщика та методу висаджування немовлят, який реалізується спільно з Zero Waste Alliance Ukraine та Break Free From Plastic, ми оновили буклети та поширили їх у 3 сімейних амбулаторіях “Вулик” та провели онлайн-зустріч із сімейними лікарями, терапевтами та педіатрами цієї амбулаторії.
Крім того, зустрілись із керівництвом Управління охорони здоров’я Львівської міської ради, де обговорили перспективи перетину нашої діяльності зі сферою охорони здоров’я (не тільки в аспекті дитячої гігієни, а й у питаннях менструальної гігієни та знешкодження медичних відходів).
Ми щиро вдячні лікарям за відкритість та розуміння того, що обираючи багаторазове, ми турбуємось не тільки про довкілля та свій гаманець, а й про здоров’я.
Матеріал підготовлений в межах проєкту з підтримки використання багаторазових підгузків, горщика та методу висаджування немовлят, який реалізовуємо за підтримки Zero Waste Alliance Ukraine та Break Free From Plastic.
Фото: Оксана Ємець, Богдан Ємець, Любов Бокало.