Звіт за результатами дослідження «Компостування у містах як шлях до скорочення викидів парникових газів»

Презентуємо звіт за результатами дослідження «Компостування у містах як шлях до скорочення викидів парникових газів». Його підготував Микола Шлапак, консультант з питань охорони довкілля та клімату на замовлення ГО «Нуль відходів Львів».

Відходи є значним джерелом викидів парникових газів, зокрема метану, особливо у містах, де лише енергетика спричиняє більші обсяги викидів. Разом з тим, уже зараз існують технології, які дозволяють скоротити більшу частину викидів метану у сфері управління відходами в економічно доцільний спосіб.

У звіті висвітлено як компостування у містах сприяє скороченню викидів парникових газів. Наведено результати діяльності львівської міської станції компостування органічних відходів ЛКП «Зелене місто», яку було відкрито у 2020 році. Це дозволило скоротити кількість відходів, що вивозяться на полігони та звалища, на тисячі тонн на рік.

Зокрема, у дослідженні проаналізовано можливості скорочення викидів парникових газів завдяки компостуванню органічних відходів і представлено графік прогнозу цих скорочень до 2039 року у Львові (тонн СО2-екв). Також, розглянуто роль міст у кліматичній політиці на прикладі компостування відходів та наведено можливості для міст щодо скорочення викидів парникових газів у сфері управління відходами та розвитку компостування.

Це дослідження виконане на замовлення ГО «Нуль відходів Львів» в рамках проєкту в межах Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні, що здійснюється міжнародним фондом «Відродження» за фінансової підтримки Швеції.

Нижче презентуємо повний текст звіту українською мовою у документі pdf.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

 

Відеозапис панельної дискусії «Роздільний збір та перероблення органічних відходів», де Микола Шлапак презентує дане дослідження доступний на fb-сторінці Zero Waste Lviv ТУТ (виступ Миколи Шлапака з 1:09:16). 

Панельна дискусія  відбулась під час П‘ятої щорічної конференції EPAIU “Від практик до реформи: система управління відходами у контексті відновлення України, євроінтеграції і зміни клімату”співорганізатором якої була ГО «Нуль відходів Львів».

Спікери у цій дискусії:

  • Альберто Конфалонері, Italian Composting Association;
  • Яміт Нафталі, Home Biogas;
  • Анна Прокаєва, ГО «Центр громадських та медійних ініціатив», м. Люботин;
  • Наталя Сеник, ЛКП «Зелене місто», м. Львів; 
  • Микола Шлапак, експерт з питань зміни клімату.

Модератор: Ірина Миронова, ГО «Нуль відходів Львів».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *