Zero waste weekend 2019

zero waste weekend 2019

В останні вихідні жовтня у Львові вже вдруге відбувся Zero Waste Weekend. Цьогоріч до зустрічі екоактивістів та zero waste ініціатив з усієї України знову долучились іноземні гості. Закордонним досвідом ділились представниці організації Zero Waste Austria та власниці магазину без пакування Das Gramm.

Дводенний форум був поділений на кілька тематичних блоків. У перший день учасники мали змогу не лише дізнатись про основи Zero Waste від українських та іноземних спікерів, а познайомитись між собою, аби в подальшому поглибити співпрацю між громадськими організаціями та підприємцями з різних куточків України

Родзинкою Вікенду став унікальний формат “zero waste speed dating”. Все, як на справжніх «швидких побаченнях» – у кожного з учасників/ць було по 4 хвилини, щоб встигнути розповісти людині навпроти про себе, свою справу і що привело на Zero Waste Weekend 2019, а також послухати співрозмовника/цю і обмінятись контактами.

“Все сподобалось! Єдине пам’ятаю, що на нетворкінгу була так захоплена живим спілкуванням, що встигла перезнайомитись лише приблизно з половиною учасників”, – поділилась враженнями від speed dating учасниця Zero Waste Weekend Ксенія Тимченко.

ZeroWasteWeekend_speeddating
zero waste speed dating at zero waste weekend

Після знайомства представники/ці найвідоміших українських зеровейст-ініціатив розповідали про свої стартапи. Ірина Білик з Харкова поділилась тим, як пошиття багаторазових бахіл перетворилось із захоплення у повноцінний бізнес. Аня Понікарчук з Києва розповіла про відкриття першого в Україні магазину товарів в стилі «нуль відходів» OZERO. А Софія Сидоренко із Zero Waste Lviv розповіла про те, як з діяльності в ГО виникла та була успішно втілена ідея створення онлайн-магазину. 

Загалом набратись нових знань та корисних знайомств на Zero Waste Weekend з’їхалось майже чотири десятки учасників/ць з різних міст України. Провести насичені вихідні у Львові приїхали підприємці та виробники з Києва, Харкова, Одеси, Сум, Херсона, Вінниці, Ужгорода, Івано-Франківська, Чернівців, Миколаєва, Луцька та Маріуполя.

«Одне з найкращих наших рішень – це за один день перепланувати все та поїхати до Львова на Zero Waste Weekend 2019! Було справді круто. , ми отримали багато корисної інформації, нові знайомства, зрозуміли де недопрацьовуємо, і загалом отримали відповіді на безліч питань)», -розповідають дівчата з Івано-Франківська (представниці компанії Пташок)

 

Другий день форуму був повністю присвячений навчанню. Цей блок мав на меті підсилити професійну обізнаність виробників та магазинів зеровейст-товарів як підприємців та допомогти їхньому бізнесу зростати.

Спікери з різних сфер ділились практичним досвідом щодо ефективного ведення власної справи в Україні. Учасники/ці дізнались, наскільки важливий брендинг, як створити дієвий контент для свого стартапу у соцмережах чи відкрити власний інтернет-магазин, а також отримали фахові поради щодо грамотного ведення бухгалтерської звітності.

Гостя з Австрії, засновниця магазинів без упаковки у місті Ґрац, Верена Кассар розповіла про особливості зеровейст-бізнесу у ЄС. У свою чергу, Тетяна Жовківська, яка відкрила першу в Україні крамницю товарів без упаковки в Ужгороді та Валерія Кіт, що організовує фермерські ярмарки, поділились досвідом вітчизняних реалій.

 

26 жовтня в рамках Zero Waste Weekend 2019 також відбувся ярмарок, в якому взяло участь близько 20 виробників зеровейст-товарів з усієї України. Відвідувачі/ки міні-фестивалю, вхід на який був вільний для всіх охочих, мали нагоду долучитись до майстер-класу з миловаріння чи спробувати свої творчі сили у розписі екоторбинок.

На ярмарку львів’яни та гості міста могли придбати якісні та екологічні багаторазові замінники одноразовим продуктам: від тканинних торбинок і металевих соломинок до засобів особистої гігієни, натуральної косметики та товарів для краси.

Під час відкритого лекторію в рамках фестивалю спеціально запрошена гостя з Австрії представниця Zero Waste Austria Лоррейн Венцль поділилась досвідом про те, що надихнуло її стати «зеровейстеркою». А ще розповіла про тонкощі роботи європейських магазинів з товарами без упаковки. Відбулась також презентація соціального мистецького проєкту «TRASH без меж». Чуттєвими фотографіями дівчат у «сміттєвих» образах авторки проєкту намагались привернути увагу до проблеми стихійних сміттєзвалищ в Україні. А Марія Федорова зі Одеси, яка є професійною розхламлювальницею, поділилась своїми секретами впорядкування простору навколо себе. 

“Zero Waste Weekend не тільки зібрав в одному місці людей з України та Австрії, щоб говорити про “нуль відходів”, обмінятись думками та вчитись одне від одного, але й посприяв створенням дружніх відносин. Ці відносини є дуже важливими, щоб розвивати світовий рух та захищати свої переконання. Zero Waste Lviv створили через Zero Waste Weekend платформу для однодумців та заклали основу спільної діяльності у майбутньому.” – ділиться своїми враженнями Лоррейн Венцель комункаційна менеджерка Zero Waste Austria з Відня.

Дякуємо усім, хто долучився до організації, учасникам та відвідувачам ярмарку, що прийшли і підтримали вітчизняних виробників. Ну і  велике дякую та уся наша любов ФестРепаблік за як завжди завжди теплий прийом та смачну каву і їжу. А також нашим супер волонтерам. Без вас ми б цього не зробили!

І на останок коротеньке відео про те, як пройшов Zero Waste Weekend 2019 та міні-фестиваль в рамках Zero Waste Weekend 2019.

Дякуємо усім, хто долучився до організації, учасникам та відвідувачам ярмарку, що прийшли і підтримали вітчизняних виробників. Ну і  велике дякую та уся наша любов ФестРепаблік за як завжди завжди теплий прийом та смачну каву і їжу. А також нашим супер волонтерам. Без вас ми б цього не зробили!

І на останок коротеньке відео про те як пройшов Zero Waste Weekend 2019 та міні-фестиваль в рамках Zero Waste Weekend 2019.

Текст: Наталя Сколоздра

Фото: Діана Попфалуші, Аліна Мітрофанова та Даша Сомова

Відео: Аліна Мітрофанова