А ви знаєте, що популярні одноразові засоби менструальної гігієни мають багаторазові альтернативи? А такі неуникні покупки, як тампони і прокладки, чинять чималий вплив не лише на здоров’я і довкілля, а й на щомісячний бюджет.
На жаль, війна істотно підірвала економіку України, багато жінок залишились без домівок, а ще більше – без роботи і заробітку. Суттєве зменшення кількості та асортименту засобів гігієни спостерігаємо на полицях навіть відносно мирних і віддалених від лінії фронту міст. Менструальна бідність може стати реальністю і для українських жінок.
Як не бути заручниками одноразових засобів менструальної гігієни та ще й суттєво економити кошти завдяки Zero Waste альтернативам? Про це поговоримо на нашому вебінарі, що відбудеться 27 квітня о 18:00.
- Проаналізуємо вплив засобів гігієни на наше повсякденне життя і бюджет зокрема.
- Розповімо про продукцію і покажемо зразки (багаторазові менструальні засоби), які ми отримали від угорських партнерів з Zöldövezet Társulás NGO та від української асоціації у ПАР. Після вебінару ми передамо ці засоби у користування охочим. Деталі, як їх отримати, озвучимо під час заходу.
- Поділимося лайфхаками їх використання та очищення.
- Поговоримо про комфорт, ціну, довговічність таких засобів.
Наші експерти поділяться досвідом і нададуть вичерпну інформацію про Zero Waste альтернативи одноразовим засобам менструальної гігієни.
Спікери заходу:
- Гінекологиня Наталія Новікова (ПАР) розповість про вплив на здоров’я жінки використання різних багаторазових менструальних засобів: менструальних чаш, багаторазових прокладок, які можна прати, і спеціальних трусиків для місячних.
- Шанел Мартінусен (ПАР), лікарка, засновниця і голова компанії F-word Cup поділиться інформацією про заснування бренду і про те, як чаші спрощують її особисте життя та її професійну лікарську діяльність.
- Ірина Миронова (Україна), виконавча директорка Zero Waste Lviv, розповість, чому організація вже кілька років працює над промоцією багаторазових засобів менструальної гігієни і з яких причин цей проєкт особливо актуальний у часі війни.
Щиро дякуємо за підтримку нашим іноземним партнерам, угорській ГО Zöldövezet Társulás NGO та Українській асоціації у ПАР.
Крістіна Чобау та Aнна-Марія Домінік представлять діяльність угорської організації та розкажуть, чому вирішили допомагати Україні у такий незвичний спосіб — через збір багаторазових засобів менструальної гігієни, а також представлять товари і бренди, які вже надійшли в Україну.
Англомовні виступи перекладатиме Євгенія Дев’яткова (Zero Waste Lviv).
Проєкт реалізовується в межах Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні, що здійснюється міжнародним фондом «Відродження» за фінансової підтримки уряду Швеції.