З залишками їжі розібралися. Тема виявилася актуальна. Якщо пропустили, то почитати можна тут. А в наших соцмережах ще й з’явився цікавий допис про зберігання продуктів в холодильнику так, щоб продовжити їм життя. Заглядайте і туди.
Наступна важлива і актуальна тема – ялинки. Не говоритимемо про те, яка опція більш екологічна. Вже як є. Сьогодні дізнаємось, як правильно з тими ялинками попрощатися.
Отже, які варіанти ялинок можуть бути зараз у вас вдома:
- Жива зрізана ялинка чи гілочки ялинки
- Жива ялинка в горщику
- Пластикова ялинка
- Альтернативна ялинка
Жива зрубана ялинка чи гілочки ялинки
Перший і НАЙВАЖЛИВІШИЙ пункт. Не викидайте, будь ласка, живі ялинки будь-де і будь-коли. Однозначно, не кидай те їх у сміттєві контейнери. По-перше, на сміттєзвалищі вони нароблять більше шкоди. Судження, що органічне, значить корисне, – у цьому випадку неправильне. По-друге, це великогабаритні відходи, які потребують окремого вивозу. Ялинка займає багато місця і, по суті, за ваші гроші везеться повітря. Ми ж платимо за вивіз відходів гроші з власних кишень. Давайте шанувати себе і сусідів. У Львові залишити ялинку біля смітника можна буде лише у відведені дні і години. Про це нижче.
То що ж робити?
Ялинку потрібно використати для доброї справи. Або компостувати, або перетворити на мульчу, або перетворити в тепло. Це можна зробити самостійно або з допомогою «спеціально навчених людей».
Для того, щоб просто віддати ялинку у Львові, 25 та 26 січня будуть розміщені мобільні пункти збору ялинок для того, аби мешканці/ки могли здати їх на утилізацію.
25−26 січня 2021 року, з 11.00 до 15.00 год. мобільні пункти збору будуть розміщені за такими адресами:
— м. Львів, вул. Замарстинівська, 167а;
— м. Львів, вул. В. Великого, 14а (вхід в кінотеатр «Сокіл», що у парку «Горіховий Гай»);
— м. Львів, вул. Виговського, 34 (Залізнична районна адміністрація);
— м. Львів, вул. Шафарика, 15 (вхід в лісопарк «Погулянка»);
— м. Львів, проспект Чорновола, 93 (на площі перед ТЦ «Арсен»);
— м. Львів, вул. Хоткевича (вхід в парк Святого Івана Павла II Папи Римського, поблизу церкви Різдва Пресвятої Богородиці).
Крім цього, використані ялинки щоденно можна здати на утилізацію за адресою: м. Львів, вул. Замарстинівська, 167а (ЛКП «Зелений Львів»).
Водночас міська рада Львова повідомляє, що 20 та 27 січня до 14.00 год. мешканці/ки зможуть залишити ялинки біля контейнерних майданчиків, аби потім відповідні комунальні служби могли зібрати їх та передати на утилізацію.
Також, якщо у вас ялиця чи сосна, то у Львові ви їх можете віддати в Домівку врятованих тварин, що на території Парку Знесіння (вул. Довбуша, 24). Там є тваринки які їх потребують і дуже вам подякують. Але гарненько очистіть від всіх ваших дощиків. Тут вже не до жартів. Можете попередньо перетелефонувати, щоб дізнатися деталі. Контактні телефони: 0965201249, 0739292073
Якщо ви не зі Львова, то шукайте інформацію від відповідальних за це органів влади вашого населеного пункту.
Головне правило, якого треба дотримуватися, щоб здати ялинку на утилізацію, це гарно її очистити від пластикових елементів. Всі гірлянди, дощики і синтетичні стрічки, наяких висіли ялинкові прикраси, потрібно зняти.
Якщо ж ви маєте компостер або город з кущами, які люблять кислий грунт, то ялинка якраз чудово придатна як мульча.
Жива ялинка у горщику
Це чудова альтернатива зрубаній ялинці, оскільки її можна висадити в грунт і вона продовжить своє життя на свіжому повітрі. Але все це втратить свій сенс, якщо неправильно її пересадити. Не потрібно після свят одразу виходити з лопатою на вулицю. Щоб ялинка не скинула голочки і не померла, її треба адаптувати до вуличних температур після теплого затишного дому. А для висадки дочекатися тепла. В ідеалі – перенести в більш прохолодне місце в домі, потім засклений балкон чи лоджія, або трохи пізніше, але вже на відкритий балкон чи терасу, і вже десь в квітні-травні, коли земля програється, можете пересаджувати її в грунт. Це все може трохи сунутися в термінах залежно від теплолюбності окремого сорту. В ідеалі, варто запитати в садовому центрі/магазині, де ви її купували, як правильно повестися саме з цим сортом.
Пластикова ялинка
Найкраще, що ви можете зробити, – продовжувати нею користуватись. Чим більше свят вона з вами переживе, тим більш виправданою буде її покупка. Тому просто гарно очистіть від всього, запакуйте і відправте на зберігання до наступного року.
Якщо з якихось причин ви вже не хочете такої ялинки вдома, не викидайте її у смітник. Продайте або віддайте на сайтах де продають і купують вживані речі. Ваша ялинка зможе прожити ще довге життя в новому домі.
Альтернативна ялинка
Вона може бути будь-якою. Якщо ви зібрали її з підручних матеріалів, що вже були в домі, і вона не доживе до наступного року, то розберіть і подивіться, що треба компостувати, що віддати на переробку, а що викинути чи, може, зберегти для майбутніх майстерок.
Якщо це переосмислення речей, які живуть у вас вдома, наприклад, популярна ялинка з книжок, то просто розберіть її, протріть книги від пилюки і поверніть книги на полицю. Ну можете ще спочатку сфотографувати на пам’ять про цей рік 😉
А може це ялинка яку треба просто спакувати (чи розібрати і запакувати) до наступного року, коли вона буде тішити вас знову?
Ми постаралися зібрати всі варіанти, але якщо ми про якийсь вид ялинок не знали чи забули, то пишіть нам і ми доповнимо наш перелік. А ялинкові прикраси обережно зніміть і відкладіть. З ними, разом з іншим святковим декором, розберемося вже у наступному тексті.