Як стати містом без сміття? У Львові представили систему сертифікації zero waste для міст.

1-2 липня у Львові відбувся Практичний воркшоп «Як стати zero waste містом», на який приїхали представники органів місцевого самоврядування та громадських організацій з різних куточків України. 

Перший день відбувся у форматі конференції наживо. Спікери презентували проєкти та ініціативи, покликані зменшити генерування відходів у Львові, а також відповідали на запитання. Частина лекцій була присвячена діяльності муніципальних підприємств та місцевої влади, інша частина — досвіду окремих компаній, неприбуткових організацій чи об’єднань мешканців. Усі виступи та презентації транслювались онлайн, тож ті, хто не зміг приїхати особисто, також змогли долучитися.

Також виступив Джек МакКібан, координатор програми «Zero Waste міста» від Zero Waste Europe. Він розповів про програму в цілому та привітав Львів та Люботин, які першими за межами Європейського Союзу здобули статус міст-кандидатів. А Ірина Миронова, виконавча директорка ГО «Нуль відходів Львів» та координаторка міжнародного проєкту «Перехід до zero waste: громада за громадою» в Україні, презентувала систему сертифікації zero waste міст. Ця система чітко описує, які саме кроки чекають на місто на цьому шляху та яким критеріям потрібно відповідати для отримання статусу. Ознайомитися з нею можна за посиланням https://zerowaste.org.ua/zero-waste-cities/

Другий день був екскурсійним. Учасники наживо побачити багато підприємств та ініціатив, про які говорили напередодні. Так, вони відвідали міську компостувальну станцію, очисні споруди ЛКП «Львівводоканалу», сортувальну станцію компанії GreenEra, лінію зі знешкодження ртутьвмісних відходів ДП «Боднарівка», осередок підтримки безпритульних «Емаус – Оселя», що збирає, сортує та продає у власних благодійних крамницях вживаний одяг та речі, а також територію одного з львівських ОСББ, на якій впроваджено окремий збір та компостування органічних відходів. 

Воркшоп відбувся в рамках проекту «Перехід до zero waste: громада за громадою», за підтримки Zero Waste Europe, Mava Faundation. 

Організатори: Zero Waste Lviv та Zero Waste Alliance Ukraine

Партнери: Львівська міська рада

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *