2 лютого в приміщенні Управління екології та природних ресурсів Департаменту містобудування Львівської міської ради відбулася презентація результатів пілотного проєкту зі збору від мешканців протермінованих ліків, проведеного ГО Zero Waste Lviv в жовтні-грудні 2021 року. На зустрічі були присутні представники Управління екології та природних русурсів, Управління з питань поводження з відходами, а також партнерів проєкту — мережі аптек “D.S.”, ТРЦ “Victoria Gardens”, ДП “Боднарівка”. Усі бажаючі могли переглянути онлайн-трансляцію презентації.
На зустрічі виконавча директорка Zero Waste Lviv Ірина Миронова та кураторка проєкту Євгенія Дев’яткова розповіли про деталі організації збору, труднощі, з якими довелося зіткнутися, та надали рекомендації щодо подальшої організації системи збору медичних відходів у місті. Також було представлено перші статистичні дані на прикладі відходів, зібраних у ТРЦ “Victoria Gardens”. Так, з 30 кг медичних відходів близько 46% склали скляні флакони, 19% — флакони пластикові та 7% — блістери з таблетками та пігулками. З 579 найменувань медичних препаратів майже п’яту частину склали протизапальні засоби, трохи білше 9% — антибіотики. Частка побутових відходів складала менше 1%.
Після презентації відбулося обговорення перспектив впровадження у Львові системи збору медичних відходів від населення, що діятиме на постійній основі. Як представники Львівської міської ради, так і партнери, підтвердили важливість такої системи для міста та наявність запиту з боку населення.
“Ми вже багато років говорили про те, що до небезпечних відходів насправді належать і медичні відходи, — каже Олександра Сладкова, начальниця Управління екології та природних ресурсів. — Медичні установи й аптеки мають спеціальні угоди щодо утилізації, але дуже багато медичних препаратів є на руках у населення, і найчастіше вони, на жаль, викидаються в смітники. Ми дуже раді, що завдяки цій співпраці та коштам природоохоронного фонду ми змогли реалізувати цей пілотний проєкт, який надалі будемо намагатися зробити постійним.”
Нагадаємо, що збір протермінованих ліків тривав з 24 листопада по 14 грудня. В ході проєкту через мережу стаціонарних контейнерів та мобільні пункти прийому небезпечних відходів було зібрано 156,6 кг відходів. Зібрані відходи після сортування та проведення морфологічного аналізу було передано на знешкодження ліцензованому підприємству. Більше про реалізацію та результати проєкту можна дізнатись тут.