Одноразові vs. багаторазові менструальні засоби: дослідження ООН

Проблема пластикового забруднення та пошуки її рішення — це не лише про поліетиленові пакетики. Разом із ними десь на верхівці рейтингу найпоширеніших видів сміття знаходяться одноразові прокладки й тампони, і ця тема все частіше привертає до себе увагу науковців.

У 2021 році в рамках Програми ООН з довкілля було проведено масштабне дослідження — метааналіз існуючих наукових робіт на цю тему та порівняння одноразових і багаторазових менструальних засобів з точки зору оцінки їхнього життєвого циклу та впливу на довкілля. Ми переклали українською резюме дослідження, що містить аналітичну довідку, опис чинників у визначення екологічного впливу менструальних засобів та основні висновки. А за посиланням в кінці сторінки можна переглянути повний текст дослідження англійською.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

 

Повний текст дослідження англійською — за посиланням.

Переклад здійснено в межах ініцативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні,що здійснює Міжнародний фонд “Відродження” за фінансової підтримки уряду Швеції.

One thought on “Одноразові vs. багаторазові менструальні засоби: дослідження ООН

  1. Ганна каже:

    Хотіла поділитись своєю історією. До війни купила собі чудову менструальну чашу і не могла натішитись тим як це зручно. Коли почалась війна при пакуванні рюкзака я її поклала в якусь з кишень в вони десь загубилась при перебіжках до бомбосховища. В Херсоні гатили тоді сильно і страшно було йти шукати її і я не знала де вона могла бути. Тож я вимушена була знову перейшли на звичайні прокладки для місячних але виявилось що їх вже не було де купити. Магазини буди закриті і майже не працювали, але вийшло купити в іншому районі по знайомству. А ціни зростали на все. І от коли пішов третій місяць окупації мені знову треба було купити прокладки і на той момент вони коштували пачка 375 грн (можу фото прислати навіть). Добре що була запаси тампонів і якось викрутитися. Але хочу зазначити що я жила в самому Херсоні, а що відбувалось в містечках маленьких чи селах страшно уявити. Тож менструальні чаші це не тільки екологічно та зручно, а ще й життєвогеобхідно. Зараз я виїхала і ніяк не можу звикнути що магазини відкриті і там все є і так дешево.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *