Найочікуваніша кампанія цієї осені: EnvironMenstrual Week / ЕкоМісячний Тиждень 2020

EWM кавер

Найочікуваніша кампанія цієї осені: EnvironMenstrual Week / ЕкоМісячний Тиждень триватиме цьогоріч з 19 по 25 жовтня.

#Еnvironmenstrualweek – це міжнародна кампанія, яка з 2018 року проводиться в усьому світі та має на меті активно піднімати тему різних аспектів менструації, зокрема висвітлювати аспект небезпечності одноразових менструальних засобів та їх вплив на здоров’я жінок і забруднення планети.

Цьогоріч кампанію в Україні під егідою Zero Waste Alliance Ukraine координує громадська організація “Нуль відходів Львів”. 

В рамках ЕкоМісячного тижня планується:

1. Розробити інформаційні наліпки для громадських вбиралень та вбиралень закладів харчування, через які ми рекомендуватимемо використовувати багаторазові засоби менструальної гігієни. 

Ці наліпки ми плануємо розповсюдити у Львові, Києві, Харкові та інших містах, і  заохочуємо вас долучитись до розповсюдження наліпок

Для цього потрібно: 

  1. Домовитись з громадськими закладами (кафе, ресторани, бібліотеки і тд) про те, щоб наклеїти наліпку в їхньому закладі. 
  2. Зафіксувати на фото/відео наявність наліпки в закладі. 
  3. Повідомити нам про кількість закладів, в яких з’явились ці наліпки. 

Ці наліпки ми можемо вам передати,  переслати поштою, або ви самі їх можете роздрукувати та розповсюдити.

2. Готувати інформаційні дописи зі сторінок Zero Waste Lviv, Zero Waste Alliance Ukraine та сторінок наших парнетів/ок.

3. Активно висвітлювати кампанію в національних і регіональних медіа.

“Говорячи про вплив одноразових засобів менструальної гігієни на довкілля, дуже важливо пам’ятати про повний цикл виробництва прокладок, тампонів та ін. Для виготовлення одноразових прокладок використовуються полімери, клеї, різні ароматизатори та барвники, які несуть шкоду довкіллю. Іншим важливим аспектом негативного впливу на довкілля є утворення відходів. Одноразові засоби менструальної гігієни складають близько 4% вмісту контейнера для змішаних відходів (включно з підгузками), їх дуже складно переробити, відповідно, немає сенсу організовувати роздільний збір цього типу відходів. Натомість, важливо обирати багаторазові альтернативи, які не тільки безпечніші для вас і природи, але й більш вигідні з економічної точки зору.” – повідомляє Софія-Юлія Сидоренко, координаторка кампанії “ЕкоМісячний тиждень” в Україні.

 

Ми заохочуємо долучатись до кампанії як організації та установи, так і окремих осіб. 

 

Якщо ви також хочете стати частинкою ЕкоМісячного тижня, тоді звертайтесь до координаторки кампанії:

Софія Сидоренко: +38 063 4721462, sofia.sydorenko@zerowastelviv.org.ua

 

Якщо ж ви хочете висвітлити інформацію про кампанію та представляєте ЗМІ, тоді пишіть нашій комунікаторці:

Діані Попфалуші – +38 063 4261703, d.popfalushi@gmail.com

 

Для довідки:

Більше про багаторазові менструальні засоби можете дізнатись за посиланням: https://zerowastelviv.org.ua/reuse-zero-waste-menstruatsii/ 

Міжнародне дослідження про вплив одноразових менструальних засобів на забруднення довкілля та здоров’я жінок тут: https://zerowastelviv.org.ua/doslidzhennia-pro-odno-ta-bahatorazovi-zasoby-menstrualnoi-hihiieny/