ми обираємо повторне використання

we-choose-reuse-zwe

Запуск: 24 листопада 2020 р

Спробуємо замінити одноразовий пластик альтернативами багаторазового використання! Приєднуйтеся до Революції повторного використання по всій Європі!

 

Як фізична особа:

Я обираю повторне використання, а не одноразове, надаю перевагу довговічним речам та пакованню, а не одноразовому.

Я підтримую кав’ярні та ресторани, які роблять вибір на користь багаторазового використання, а не одноразового та підтримують використання клієнтами своїх кухлів, контейнерів та пляшок багаторазового використання на виніс.

Я віддаю перевагу крамницям, які пропонують продукти без паковання, що дозволяє мені використовувати власні контейнери для закупівлі продуктів харчування та інших товарів.

Роблячи покупки в Інтернеті, я надаю пріоритет виробникам, які пропонують варіанти повторного використання та поповнення.

 

Як неурядова організація:

Ми зобов’язуємося співпрацювати з особами, які приймають рішення, на всіх рівнях, щоб розробити сприятливі політичні рамки для систем повторного використання.

Ми зобов’язуємося кинути виклик бізнесу, щоб захищати системи повторного використання та демонструвати реальні рішення для прискорення нормалізації систем повторного використання.

Ми зобов’язуємося забезпечити споживачів інформацією та інструментами, щоб вони могли зробити обґрунтований вибір.

Ми вимагаємо, щоб особи, які приймають рішення на національному рівні та в ЄС вибрали повторне використання

 

Для того, щоб повторне використання зробити новою нормою, особи, які приймають рішення, повинні:

Встановити цілі повторного використання для кожного сектору, включаючи транспорт, продовольчі послуги, роздрібну та електронну торгівлю.

Встановити узгоджені з ЄС конструкції контейнерів, щоб збільшити масштаби повторного використання, а також сприяти системам, таким як схеми повернення тари та поковання (системи депозиту), які підтримують повторне використання.

Прийняти додаткові заходи, включаючи цільові заборони на товари одноразового використання та економічні стимули для впровадження повторного використання.

Прийняти політику державних закупівель, яка надає пріоритет повторному використанню послуг та продуктів для державних заходів та спонсорованих заходів.

Ми закликаємо виробників, роздрібних продавців, власників кафе та мереж ресторанів вибрати повторне використання

 

Для того, щоб мати можливість повторного використання для споживачів у кожному секторі, вони повинні:

Дотримуватися політики зменшення розміру пластикового сліду з метою значного скорочення виробництва та використання одноразового пластику.

Оприлюднювати свій план дій із графіком, який показує результати незалежного аудиту до 2023 року.

Реалізовувати нові системи на виніс (з собою), доставки, роздрібної торгівлі, які стримують використання одноразового паковання; визначити пріоритет значних інвестицій у багаторазові системи та системи поповнення.

Співпрацювати з виробниками, роздрібними торговцями, владою та неурядовими організаціями для створення масштабованих, стандартизованих рішень на підтримку принципу багаторазового використання, що включає і підтримку амбіційного законодавства, яке спрямоване на зниження використання пластмас, стимулює системи повторного використання, схеми повернення депозитів та навпаки – карає за надмірне використанням пластмас.

Уникати помилкових рішень, таких як, одноразові альтернативи на біологічній основі, які біологічно розкладаються та компостуються.

Видалити небезпечні хімічні речовини та матеріали зі своєї продукції та надавати перевагу нетоксичним матеріалам та продуктам.

Ми вимагаємо від місцевих органів державної влади вибрати повторне використання

 

Для того, щоб забезпечити можливість повторного використання для всіх громадян на місцевому рівні, органи державної влади повинні:

Сприяти місцевим екологічно чистим альтернативам на противагу одноразовому використанню. Впроваджувати економічні стимули, що підтримують і надають пріоритет повторному використанню, такі як: системи зберігання у багаторазових контейнерах для напоїв та продуктів харчування, безкоштовна водопровідна вода в громадських місцях.

Запровадити відповідні місцеві постанови, які забороняють та оподатковують товари одноразового використання та сприяють розширенню ініціатив щодо повторного використання та ремонту.

Прийняти політику державних закупівель, яка надає пріоритет повторному використанню продуктів у рамках заходів, що проводяться та фінансуються муніципалітетом.

Забезпечити чіткі та розроблені з урахуванням місцевих вимог комунікації, пояснюючи не лише те, як, а й чому такі заходи важливі, корисні для захисту природного середовища та створення місцевих робочих місць.

Моніторити та аналізувати залишкові відходи, для виявлення продуктів та матеріалів, які необхідно переробити для повторного використання.

Разом ми можемо створити надійні системи повторного використання і забезпечити справді кругову економіку.