Що це?

Гнучкий диск із тонким скругленим дном та низькими стінками діаметром близько 6-7 см, що збирає менструальні виділення. На відміну від інших засобів, диск не перешкоджає вагінальному сексу під час менструацій. 

З чого зроблені?

Диски переважно виготовляються з медичного силікону, рідше з латексу. Деякі виробники мають у своєму асортименті одноразові менструальні диски, які виготовляють частково з біорозкладних полімерів.

Як користуватися?

Як і менструальна чаша, диск вводиться всередину піхви у складеному стані. Проте розміщується вище за чашу — під шийкою матки, у вагінальному зводі за лобковою кісткою. Вводити диск потрібно чистими руками, у складеному стані (тоді він не товщий за тампон) та максимально високо. Виймати та спорожнювати найкраще в душі, адже через низькі стінки та згинання в процесі виймання є імовірність розлити виділення. Перед тим, як вводити диск повторно, достатньо вимити його з милом, а в перерві між циклами — загорнути в тканину та прокипʼятити.
Диск також можна частково спорожнювати, не виймаючи, за рахунок роботи мʼязів тазового дна, але для напрацювання цієї навички потрібен час.

Як часто змінювати?

Диск можна тримати всередині до 12 годин, та все залежить від інтенсивності виділень та дня циклу. 

Ризик протікання

При правильному встановленні менструального диску ризик протікань мінімальний. Через те, що диск розташовується доволі високо, не у всіх виходить одразу навчитися правильно його вставляти. Дайте собі час, щоб пристосуватися.

Як підібрати диск?

При виборі діаметра менструального диску потрібно враховувати не досвід вагітності та пологів, а особливості розташування шийки матки. При низькому розташуванні шийки матки краще обрати диск меншого діаметру.
Деякі диски мають спеціальні “хвостики”, що полегшують виймання, тож якщо ви переживаєте, що виймати диск буде складно, придивіться до таких моделей.

Ціна

Диски менш поширені і тому дорожчі за менструальні чаші. Ціни на них стартують приблизно від 700 грн. Менструальний диск можна використовувати близько 5 років, за цей час його вартість окупиться декілька разів.