Що це?

Менструальна чаша, як вже зрозуміло із назви — це невеликий резервуар чашоподібної форми, який потрібно вводити на невелику глибину у піхву, де він збирає менструальні виділення. З чашею можна приймати ванну та навіть відвідувати басейн. 

З чого зроблена?

Чаші виготовляють із медичного силікону. Він абсолютно безпечний для здоров’я жінки.

Як користуватися?

Перед та після циклу потрібно стерилізувати (прокип’ятити) чашу, загорнувши її в тканину, а під час циклу рекомендується мити її гарячою водою з гіпоалергенним милом. Знайомство з чашею краще починати в дні, коли ви вдома. Вимийте руки. Складіть чашу, як на фото, прийміть зручне положення (можна присісти) і введіть чашу в піхву. Там вона має розкритися і створити певний вакуум. Проведіть пальцем довкола низу чаші, щоб переконатись, що вона повністю розправилась. Якщо ні — натисніть на низ чаші або легенько прокрутіть її. Щоб вийняти чашу, стисніть двома пальцями нижню частину чаші, щоб забрати вакуум, і обережно витягніть її.
Більшість чаш мають “хвостик” для легшого виймання. Вводити чашу варто максимально високо, щоб хвостик не відчувався зовні. Якщо ж хвостик заважає, його можна частково або повністю обрізати.

Як часто змінювати?

Чашу можна тримати всередині піхви до 12 годин. Проте у перші дні циклу та при рясних виділеннях вона може наповнюватись швидше, а це загрожує протіканням. Можна спорожнювати чашу зранку після прокидання, ввечері перед сном та один раз протягом дня.

Ризик протікання

Чаша може протікати, вона невірно встановлена (не розкрилась), переповнена, або ж не підходить розмір. Якщо дотримуватись інструкцій, ризик протікання сходить нанівець.

Як підібрати свою?

Чаші рекомендують обирати згідно розмірів: менші для тих, хто не народжували, більші в іншому випадку. Також можна звернути увагу на жорсткість силікону: для занять спортом та більш активного способу життя радять обирати жорсткіші. Жорсткість чаші краще перевірти вживу, і найпростіше знайти чаші офлайн у секс-шопах. Там же можна знайти недорогі набори з двох чаш різного розміру та використовувати меншу для днів із меншими виділеннями, більшу — коли виділення рясніші.

Ціна

Ціни на чаші бувають різні, в середньому від 300 грн. Ми не рекомендуємо замовляти чаші з Китаю (сайтів на кшталт Аліекспрес) та у неперевірених виробників. Якість таких чаш може бути сумнівною.