Що це?

Менструальна чаша, як вже зрозуміло із назви, це невеликий резервуар чашоподібної форми, який потрібно вводити на невелику глибину у піхву, де він збирає менструальну кров.

З чого зроблена?

Чаші виготовляють із медичного силікону. Він абсолютно безпечний для здоров’я жінки.

Як користуватися?

Перед та після циклу потрібно стерилізувати (прокип’ятити) чашу, а під час циклу рекомендується мити її гарячою водою з гіпоалергенним милом чи використовувати антисептик. Перед першим встановленням чаші варто потренуватися вдома.  Вимийте руки. Складіть чашу як на фото, прийміть зручне положення і введіть чашу в піхву. Там вона має розкритися і створити певний вакуум. Лекго перевірити потягнувши за хвостик чаші. Якщо вона встановлена правильно, то чаша не піддасться і не зрушиться з місця. Щоб вийняти чашу знову ж таки прийміть зручне положення і просто натисніть на нижню частину чаші, щоб впустити повідря і витягуйте назовні. Насправді, нічого складного. Треба лиш спробувати і знайти своє положення.

 

 

Як часто змінювати?

Чашу варто тримати всередині піхви максимум 8 годин (так говорить виробник, однак лікарі/ки рекомендують змінювати чашу не рідше одного разу на 3-4 години).  

Ризик протікання

Ризик протікання – мінімальний, а при правильному встановленні він сходить нанівець. Для підстрахування можна використовувати багаторазові “щоденні” прокладки або менструальні трусики.

Як підібрати свою?

Рекомендації при виборі чаш різняться. Деякі виробники рекомендують обирати чаші згідно розмірів: S для тих, хто не народжували, а L для тих, хто народила. Інші ж звертають увагу на жорсткість: для тих, хто займається спортом та більш активні, радять обирати жорсткіші, для менш активного способу життя – м’якші. Ще є рекомендація: менші чаші радять використовувати для днів із меншими виділеннями, більші – коли виділення рясніші.

Ціна

Чаші бувають різних цінових сегментів, однак не рекомендуємо замовляти чаші з Китаю (сайтів на кшталт Аліекспрес) та у неперевірених виробників. Їхня якість може бути сумнівною.