П’ять років Zero Waste Lviv: партнери про нас

До 5-річчя організації ми зібрали разом відгуки про діяльність нашої організації від людей, з яким встигли за цей час попрацювати пліч-о-пліч над збереженням довкілля та оптимізацією поводження з відходами у Львові.

Андрій Москаленко, Перший заступник міського голови – Заступник міського голови з питань економічного розвитку:

“Zero Waste Lviv – це зміна відношення до того, що нас оточує, коли ми дивимося на відходи не як на непотріб, сміття, а як на ресурс і можливість. Коли ми говоримо про попередження утворення, переробку, повторне використання, то у цьому всьому є дуже багато і цінностей, і ресурсу для міста. Якщо дослідити кожну з ієрархій, то вона показує, в чому є можливості для міста.

Аналізуючи стратегію, яку ми прийняли, і те, чого досягаємо, Zero Waste Lviv відіграла тут дуже важливу роль, адже задала правильний тон. Я завжди буду вдячний колегам, які тоді в найкритичніший момент допомогли зрозуміти цінності, завдяки яким ми рухаємося вперед.

Оцінюючи діяльність впродовж тих 5 років, що існує організація, переконуємося, що це єдина правильна історія для Львова. Сьогодні ми вже будуємо завод, рекультивуємо Грибовицьке сміттєзвалище, маємо зразок поводження з органікою.

Ми маємо багато досягнень, а попереду ще більше!”

Оксана Кошак, Начальниця управління з питань поводження з відходами ЛМР:

“За час співпраці нам вдалося реалізувати низку топових проектів, які справді міняють свідомість, мислення і оцінку всього, що відбувається навколо. Попри те, що у місті працює багато громадських організацій, Zero Waste Lviv виділяється. Для мене це – спілка відкритих і професійних людей. Команда, яка відкрита до діалогу з містом, з бізнесом, з населенням. Тому нам легко співпрацювати і поширювати ідеї та ініціативи на громаду міста.

Zero Waste Lviv задала для міста напрям руху, який має глобальні наслідки. Львів з напрацьованими комплексними рішеннями, які ми застосовуємо, став флагманом для інших міст України. У той час, коли інші міста не переймаються питаннями переробки, а тільки захоронюють сміття, бо ще не усвідомили проблеми, яка їм загрожує, Львів зменшує кількість відходів і навчає мешканців, як поводитися з відходами, щоб витрачати менше коштів.

Якби не було свого часу Zero Waste Lviv, навряд чи ми б усвідомили, що є інші рішення, крім захоронення і вивезення на полігони. Тому усі ініціативи для міста – це поворот на 180 градусів в усвідомленні того, що ми можемо діяти по-іншому.

Ми зі свого боку, як влада міста, як громадяни, яким імпонує ваша візія і цінності, докладемо всіх зусиль, аби разом іти обраним напрямком і досягати поставлених цілей.

Ви запалюєте і надихаєте творити більше і для міста, і для України, і для довкілля загалом”.

Олександра Сладкова, Начальниця управління екології та природних ресурсів департаменту містобудування ЛМР:

“Zero Waste Lviv – найкращий партнер управління екології ЛМР з громадського сектору. Це ідеальна експертиза того, як правильно поводитися в екологічному аспекті, джерело корисної інформації і важливих, правильних, фахових порад для прийняття зважених рішень.

Завдяки Zero Waste Lviv відкрито стоїть і вирішується питання попередження утворення відходів у місті, а не лише їх утилізація. Тобто ми працюємо на випередження, акцентуючи на тому, як уникнути надмірного утворення, а не лише на вирішення проблеми, що робити із вже утвореними відходами”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *