На чому базуються розрахунки підгузкового калькулятора?

Калькулятор підгузків дозволяє дізнатися, скільки одноразових підгузків дитина вже використала, скільки підгузків ще використає до моменту переходу на звичайну білизну, а також відображає ці значення в грошовому еквіваленті. На цій сторінці ви дізнаєтесь, як саме калькулятор вираховує ці дані.

Вік дитини

Максимальний вік, на який розрахований калькулятор — два з половиною роки. Саме в такому віці більшість дітей переходить від підгузків до звичайної білизни. Цифра взята з дослідження екологічного  впливу та економічних наслідків одноразових засобів менструальної гігієни, дитячих підгузків та вологих серветок, проведеного організацією Zero Waste Europe у 2019 році:

У середньому, дитина може обходитись без підгузків через два роки та два місяці, а через два з половиною роки 95% всіх дітей вже не потребують підгузків.  

Кількість підгузків

У згаданому вище дослідженні також вказано, що дитина у віці 0-2 роки використовує в середньому 6 одноразових підгузків на добу. Для отримання більш точних даних для різних вікових груп ми консультувалися з багатьма мамами дітей різного віку та просили їх оцінити, яку кількість одноразових підгузків вони використовують на день. В результаті ми отримали такі цифри залежно від віку:

  • 0-3 місяці – 10 одноразових підгузків на добу,
  • 4-6 місяців – 8 одноразових підгузків на добу, 
  • 7-12 місяців – 6 одноразових підгузків на добу, 
  • 13-24 місяці – 4 одноразових підгузки на добу, 
  • 24-30 місяців – 2 одноразових підгузки на добу.

Далі ми визначали розміри підгузків, які використовують діти різних вікових груп — згідно вікових норм набору ваги ВООЗ.

Вартість підгузків

Середня вартість одного одноразового підгузка розраховувалась для кожного розміру окремо (розміри 1-5). Для вибірки на один розмір було взято середню ціну в найбільших торгових мережах. Для кожного розміру у вибірку внесені дані про щонайменше 9 торгових найменувань (для 1-2 розміру – по 9 торгових найменувань, для 3 розміру – 13 торгових найменувань, для 4-5 розмірів – по 16 торгових найменувань). Для розрахунків ми обирали з асортименту онлайн та офлайн магазинів торгові найменування одноразових підгузків, які найчастіше представлені на українському ринку. Для брендів, які мають дешевші та преміум лінійки, класичні одноразові підгузки та одноразові підгузки-трусики, ці позиції враховувались як окремі торгові найменування.

Останній перерахунок середньої вартості 1 одноразового підгузка здійснювався 23.01.2023. Ми плануємо регулярно здійснювати перерахунки та оновлювати дані калькулятора, щоб отримані результати були якомога більш актуальними.

Ці результати є приблизними, точні цифри для вашої сімʼї можуть бути дещо іншими та залежать від ваших щоденних звичок та обраної марки підгузків.

Сподіваємось, що інформація виявилася для вас корисною!

Дізнатись про альтернативи
Повернутись до калькулятора

Цей проєкт виконується в межах Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні, що здійснюється Міжнародним фондом “Відродження” за фінансової підтримки Швеції.