Багаторазові підгузки власноруч. Схеми складання і використання

Підгузок власноруч - схема трикутник

Більшість вихователів та молодих батьків не уявляють життя з маленькою дитиною без одноразових підгузків. Зручно ж – дитина зробила свою справу, підгузок зняли і викинули. Замість використаного – одягнули новий.

Однак у нашій новій реальності вже виникали ситуації, коли на полицях магазинів не було ні одноразових підгузків, ні інших засобів гігієни. Тимчасово не працювала доставка з інтернет-магазинів, адже не було доступу до складів чи товару в наявності. Відповідно, сім’ї з дітьми опинялись в умовах блокади, де ніде було дістати підгузки. На жаль, економічні труднощі через війну в Україні можуть тривати ще довго. Частина батьків може не мати фінансової змоги купляти одноразові підгузки, а їх тільки у перші місяці життя дитини потрібно 8-10 шт щодня – а це приблизно 50-70 грн на день.

Якщо у вас є можливість прати, найкраще перейти на багаторазові тканинні підгузки. Більше про них можна прочитати тут.

Однак, якщо можливість прати є, а підгузків нема –  можна зробити саморобний підгузок з пеленки, футболки тощо. Метод знайомий, мабуть, ще нашим бабусям – пеленку можна скласти у формі підгузка і одягнути на дитину, закріпивши англійськими шпильками. Існує щонайменше два десятки способів складання пеленок. Ми ж наведемо схеми трьох найпоширеніших: трикутник, орігамі та бікіні.

Підгузок власноруч - схема трикутник

Підгузок власноруч - орігамі

Варто врахувати: якщо дитина покакала, найкраще змити випорожнення сильним потоком води і тільки після цього прати пеленки.

Скласти підгузок також можна зі старої футболки.

Підгузок з футболки

Якщо ж у вас немає можливості прати і немає доступу до води, можна порвати простирадло чи іншу тканину на квадрати зі стороною близько 80 см і складати її у способи, наведені вище.

У «Порадах батькам під час війни» від ЮНІСЕФ зустрічаємо доволі популярний у 1990-х роках метод, як використати одноразовий підгузок двічі. Для цього використаний підгузок потрібно розмочити так, щоб адсорбційний наповнювач (гель) набряк, потім розрізати підгузок з середини і витягнути цей гель. Так залишиться сама «оболонка» підгузка, всередину якої слід покласти складену тканину, яка виконуватиме роль наповнювача при повторному використанні.

Важливо! Шкіра дитини дуже ніжна та чутлива до того, що з нею контактує. Якщо маєте можливість підмити дитину чистою водою – робіть це. Не використовуйте креми, присипки тощо у складних умовах, адже вони стануть субстратом для розмноження бактерій. Найкраще – давати дитині побути без підгузка, просто полежати на пеленці, якщо це можливо у вашій ситуації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *