Що таке Zero Waste?

Zero Waste – це рух, що об’єднує муніципалітети, міжнародні організації та місцеві Zero Waste ініціативи та активістів з метою поступового зменшення кількості відходів для підвищення сталості, економічної стійкості та соціальної згуртованості.

Zero Waste стимулює нас до раціонального використання ресурсів та свідомого споживання. Філософія Zero Waste дуже просто зображена в піраміді 5R – Refuse (Відмовся), Reduce (Зменшуй), Reuse (Використай знову), Recycle (Сортуй), Rot (Компостуй).

Відмовся від непотрібного; зменш кількість використання;використовуй повторно якнайдовше;відсортовуй вторсировину, від якої не вдалось відмовитись і закомпостуй те, що залишилось.

Головна мета zero waste полягає в тому, щоб перейти до циркулярного виду економіки, де сміття як такого не існує, а те, що називають сміттям – стає цінним ресурсом.

Замість того, щоб брати нові ресурси для разового використання, zero waste має на меті створити таку систему, де усі ресурси використовуються повторно і повертаються назад до екосистеми.